Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

2 19.08.2018 18:24:50

Mura še drugič na kolenih, Krško pa proslavlja prvo zmago to sezono

Mura Krško
M24
Nogometaši Mure so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Krškemu z 0:1 (0:0).

Mura - Krško 0:1 (0:0)
* Stadion Fazanerija, sodniki: Matković, Kordež (oba Ravne na Koroškem) in Friš (Sladki Vrh).
* Strelec: 0:1 Da Silva (62.).
* Mura: Šafarić, Bošković (od 80. Maroša), Karničnik, Kous, Kouter, Peričić, Šturm, Kozar, Maruško (od 70. Horvat), Bobičanec (od 71. Šušnjara), Sirk.
* Krško: Zalokar, Brekalo, Hing-Glover, Kulinitš, Tomić, Zakrajšek, Da Silva, Ristovski (od 76. Sokler), Srečković, Volarič, Mandić (od 83. Božić).
* Rumeni kartoni: Bobičanec, Kozar; Brekalo, Tomić.
* Rdeči karton: Brekalo (74.).

Prvi uradni obračun Mure in Krškega so dobili Krčani. Za črno-bele je bil to drugi zaporedni poraz, za Krško pa sploh prva zmaga v sezoni. Junak tekme je bil Marco Da Silva z lepo izvedenim prostim strelom. To je bil njegov drugi zadetek v sezoni.

Prvi polčas v Fazaneriji ni ponudil prav veliko nevarnih akcij. V precej enakovredni predstavi v praktično vseh pogledih igre je bilo še najbolj nevarno v 19. minuti, ko je streljal Alen Kozar, a je gostujoča obramba pravočasno blokirala strel, in v 39. minuti, ko je na drugi strani od daleč meril Marco Da Silva, Dean Šafarić pa je bil na mestu.

Precej živahnejši je bil uvod drugega dela, v katerem je prednjačila Mura, ko je zagrozila v 52. minuti prek Žana Karničnika, v 54. prek Luke Bobičanca, v 56. pa še prek Alena Kozarja (prva dva sta bila malce premalo natančna, Kozarju pa je strel obranil Marko Zalokar).

Toda v 62. minuti so gosti povedli, potem ko je Da Silva izvrstno izvedel prosti strel s 25 metrov malce z leve in žogo poslal v levi zgornji kot vrat tekmeca. A v 74. minuti so Krčani ostali le z deseterico na igrišču, saj je Slavko Brekalo dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Toda Sobočanom številčne prednosti ni uspelo unovčiti, še najbližje izenačenju je bil Luka Šušnjara v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je sprožil z glavo po podaji z leve strani, a je bil Zalokar na mestu.

Sobočani bodo v 6. krogu v nedeljo gostili Aluminij, Krčani pa dan prej Triglav.

Značke: nogomet, dp