Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.08.2018 22:01:09

Vztrajni Kranjčani do točke v Novi Gorici

ALESFEVZER.COM
Zadnji obračun tretjega kroga Prve lige Telekom Slovenije se je končal brez zmagovalca. Čeprav so imeli Novogoričani žogo več v svoji posesti in tudi več strelov, pa so se vztrajni Kranjčani domov vrnili bogatejši za (pomembno) točko.

Prvi polčas so dobili domači nogometaši, čeprav bi bilo kaj lahko tudi drugače. Novogoričani, pri katerih sta med drugimi sprva nekaj polpriložnosti zapravila Jaka Kolenc in Andrija Filipović, so povedli v 43. minuti. Uroš Celcer je podal iz kota z leve strani, Bede Osuji pa je najvišje skočil in žogo z glavo poslal v mrežo.

Na drugi strani so imeli tudi Gorenjci kar nekaj obetavnih akcij, najlepšo priložnost pa so zapravili v 37. minuti, ko je Luka majcen ukradel žogo, stekel sam proti vratarju Gregi Sorčanu, nato pa žogo v zadnjem trenutku oddal na desno do Ožbeja Kuharja, ki pa jo je namesto v mrežo poslal čez vrata. V 44. minuti sta dlani Sorčana ogrela še Tom Žurga in Gašper Udovič, ostalo pa je pri vodstvu Gorice.

gorica - triglav
V drugem polčasu je v 50. minuti najprej s strelom z roba kazenskega prostora poskusil Filipović, a meril malce previsoko, Leon Marinič pa je malce pozneje sprožil od daleč, Darjan Curanović pa se je izkazal z obrambo.

Po nekaj minutah brez posebnega razburjenja pa so v 75. minuti Kranjčani izenačili, ko je Luka Majcen iz bližine iz prve v mrežo pospravil odbito žogo. Do konca pravih priložnosti ni bilo več, tako da je ostalo pri delitvi točk.

Novogoričani bodo v 4. krogu v nedeljo gostovali v Mariboru, Kranjčani pa bodo gostili Olimpijo.

Gorica - Triglav 1:1 (1:0)

Nova Gorica - Športni park, sodniki: Glažar, Burjan (oba Hajdina) in Skok (Ptujska gora).
Strelca: 1:0 Osuji (43), 1:1 Majcen (75).
GORICA: Sorčan, Celcer, Lipušček, Tomiček, Hodžić, Kolenc, Grudina, Osuji, Marinič (od 55. Džuzdanović), Kotnik (od 69. Smajlagić), Filipović (od 76. Gulič).
TRIGLAV: Curanovič, Elsner, Žurga (od 89. Rogelj), Alić, Udovič, Mlakar, E. Kryeziu, Kumer, Tijanič, Kuhar, Majcen.
Rumeni kartoni: Marinič, Tomiček; Majcen, Žurga, E. Kryieziu.
Rdeči karton: /.

3. KROG - nedelja, 5. avgusta:
Aluminij - Maribor 2:5 (0:1) Mura - Domžale 5:1 (2:0) Olimpija - Celje 2:2 (2:1) - ponedeljek, 6. avgusta: Rudar - Krško 1:1 (0:1) Gorica - Triglav 1:1 (1:0) Lestvica: 1. Maribor 3 2 1 0 10:2 7 2. Aluminij 3 2 0 1 7:7 6 3. Domžale 3 2 0 1 6:6 6 4. Mura 3 1 2 0 6:2 5 5. Gorica 3 1 2 0 5:3 5 6. Celje 3 0 2 1 5:6 2 7. Triglav 3 0 2 1 3:5 2 8. Olimpija 3 0 2 1 2:4 2 9. Krško 3 0 2 1 1:3 2 10. Rudar 3 0 1 2 2:9 1
Značke: gorica, triglav