Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

4 22.07.2018 20:06:27

Bojte se TAKŠNEGA MARIBORA! Vijoličasti so povsem drugače njihovi večni tekmeci odprli sezono in jim takoj ušli (video)

Drago Wernig - Taka
V Velenju je svojo sezono prve lige Telekom Slovenija rušilno začel tudi 14-kratni prvak iz Maribora.

V prvem krogu so se pomerili z velenjskim Rudarjem in prišli do treh točk ob zmagi z 0:5 (0:1). S tem so na lestvici že takoj pobegnili Olimpiji za tri točke, saj so zeleno-beli včeraj zvečer pokleknili proti Gorici.

Mariborčani so bili ob velenjskem jezeru boljši tekmec, premoč pa so kronali po novem zadetku udarne naveze iz prejšnje sezone. Znova je iz prostega strela Amir Dervišević našel Sašo Ivkovića, ki je zabil še svoj 4 zadetek na 17 tekmah v vijoličastem.

V drugem polčasu se je premoč Mariborčanov nadaljevala, nagrada pa je prišla še v prvi polovici drugega dela, ko je zadel Dino Hotić. Sprva se je zdelo, da je bil strelec Martin Kramarič, a se je izkazalo, da se predložka Hotića ni dotaknil.

Nekaj minut kasneje je imel lepo priložnost še Jan Mlakar, ki pa je zadel le okvir vrat, kmalu zatem pa je po novem protinapadu prostor izkoristil Hotić, ki je s sijajnim udarcem še drugič premagal vratarja Pridigarja.

Na četrti zadetek ni bilo treba dolgo čakati. Zanj pa je poskrbela še naveza Dervišević-Zahović. Po lepi podaji se je sin športnega direktorja izjemno znašel in odprl svoj strelski konto tudi v letošnji sezoni.

Za piko na i in peti zadetek je znova poskrbel Luka Zahović, ki je z levico zadel spodnji levi kot vratarja Pridigarja in postavil končni izid 0:5.

V novico so pripeti tudi vsi zadetki, če pa vam jih ne prikaže, si jih lahko ogledate na tej povezavi