Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

1 07.04.2018 18:15:35

EKSPLOZIJA! Ena, dva, tri - Luka! (video)

Grega Wernig
Maribor je na krilih sijajnega Luke Zahovića prišle do zmage v štajerskem derbiju (3:2).

Po bolj kot ne klavrnem jesenskem delu, ko so ga med drugim pestile poškodbe in ko se v prvenstvu sploh ni uspel vpisati med strelce, ter skromnem uvodu v leto 2018, ko je znal zgrešiti tudi nezgrešljivo, je Luka Zahović v zadnjem tednu dni dosegel reci in piši štiri gole. Potem, ko je na večnem derbiju dosegel zlata oziroma točke vreden zadetek, je teden dni kasneje proti Celju dosegel hat-trick. Luka Zahović je nazaj, pa čeprav sploh nikamor ni šel.

S strelsko navdahnjenim Zahovićem, ki je domov odšel z žogo pod roko, so vijoličasti prišli do novih treh točk ter se vsaj za nekaj časa vrnili na drugo mesto.

Gledalci v Ljudskem vrtu so prišli na svoj račun. Spremljali so razburljivo predstavo moštev Darka Milaniča in Dušana Kosića. Na koncu je bil boljše volje prvi, saj je njegov varovanec Luka Zahović s tremi zadetki pokopal Celjane in poskrbel za prvo zmago Maribora v zadnjih petih obračunih s Celjani. Mariborčani so se s 15. zmago znova prebili pred Domžalčane na drugo mesto, Celjani pa po devetem porazu ostajajo na petem mestu.

Maribor - Celje 3:2 (1:1)
Maribor - Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3500, sodniki: Balažič, Praprotnik (oba Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 1:0 Zahović (16.), 1:1 Požeg Vancaš (25.), 2:1 Zahović (49.), 3:1 Zahović (69.), 3:2 Lupeta (89.).
* Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Ivković, Milec, Pihler, Cretu, Hotić (od 90. Ahmedi), Tavares (od 77. Mešanović), Kramarič, Zahović (od 81. Mlakar).
* Celje: Jurhar, Brecl, Stojinović, Džinić, Vidmajer (od 72. Andrejašič), Pišek, Cvek (od 88. Predragović), Kerin (od 46. Pungaršek), Pečnik, Požeg Vancaš, Lupeta.
* Rumeni kartoni: /.

Približno 3500 navijačev je v Ljudskem vrtu v prvem polčasu videlo zanimiv obračun in dva zadetka, po enega v vsaki mreži. Mariborčani so povedli v 16. minuti, ko je po podaji Dina Hotića zadel Luka Zahović. Ta je dobro sprejel žogo, se otresel Dušana Stojinovića, preigral še Metoda Jurharja in zadel za 1:0.

Celjani so izenačili v 25. minuti, ko sta z dvojno podajo Jucie Lupeta in Rudi Požeg Vancaš izigrala obrambo, slednji pa je nato z natančnim udarcem premagal Jasmina Handanovića. Ta je bil na preizkušnji tudi v 42. minuti, ko so imeli Celjani kar tri igralce v protinapadu proti enemu mariborskemu, za strel se je odločil kar Stojinović, toda ni spravil žoge mimo domačega čuvaja mreže.

Gosti so prek Lupete sicer dosegli še en zadetek, a je bila žoga pred tem že zunaj igrišča, Mariborčani pa so tudi imeli še kar nekaj priložnosti za zadetek. Že v tretji minuti je poskusil Marcos Tavares z glavo, a je bil Jurhar na mestu, v sedmi je Tavares zgrešil cilj, v 31. pa je Zahović žogo spodkopal čez vratarja, a je ta zadela vratnico, odbito žogo pa je Martin Kramarič poslal v Stojinovića.

Kmalu po začetku drugega polčasa so domači znova povedli, spet - četrtič v sezoni - je bil uspešen Zahović, ki je v mrežo spravil odbito žogo po strelu Aleksa Pihlerja z glavo. Celjani so po golu imeli nekaj pobude, a je bila ta bolj ali manj jalova z le nekaj nenevarnimi streli.

Sledile so minute Maribora, ki jih je ta unovčil za povečanje vodstva. Ob neodločnem Stojinoviću je po podaji Pihlerja v protinapad tekel Zahović, ga prehitel in nato spretno z leve strani žogo med nogama Jurharja poslal v mrežo. V 84. minuti je imel priložnost za povišanje prednosti Jasmin Mešanović, a na koncu v kazenskem prostoru zgrešil vrata Celja.

V 89. minuti je z diagonalnim strelom malce z leve strani celjski zaostanek zmanjšal Lupeta, takoj zatem pa je na drugi strani do strela iz bližine prišel Kramarič, a mu žoge ni uspelo spraviti v mrežo, tako da je ostalo pri 3:2.

Mariborčani bodo v 27. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Novi Gorici, Celjani pa bodo dan prej gostili Krško.