30.09.2017 21:26:33

Novomeščani brez težav prek Šmartnega

Rokometaši Herza Šmartnega so v tekmi 4. kroga lige NLB izgubili proti Krki s 29:39 (16:21).

* Dvorana Pungrt, gledalcev 250, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).
* Herz Šmartno: M. Sadar, Strmljan 5 (2), Kunst 6, Cirar 3, Justin 1, Bahovec 1, Šmejc, Muratovič, A. Sadar, Bučar, Jerina 4 (1), Močnik 5, Žurga, Kukovica, Dobovičnik 4, Ostrež.
* Krka: L. Rašo 1, Bevec 1, Furdi 3, Didovič 7, Okleščen 7, Pršina 3, Tomić, Irman 2, Jakše 4, Udovč, D. Rašo, Papež 8 (2), Brajer, Matko 1, Ban 2, Klobčar.
* Sedemmetrovke: Herz Šmartno 4 (3), Krka 3 (2).
* Izključitve: Herz Šmartno 6, Krka 12 minut.
* Rdeč karton: /.

Obračun ekip z dna prvenstvene lestvice je prepričljivo pripadel rokometašem Krke, ki novincem v prvoligaški druščini iz Šmartnega pri Litiji niso pustili pravih možnosti.

Domači so stik držali do 18. minute in rezultata 9:10, nato pa so gosti stopili na plin in zlomili odpor tekmecev. Po 30 minutah igre je Krka vodila z 21:16. V prvih 15 minutah drugega polčasa so Novomeščani dokončali delo, saj so prednost povišali na deset golov, kar je bilo dovolj za prepričljivo zmago, njihovo drugo letos. Herz Šmartno ostaja pri dveh remijih in enem porazu.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči Jernej Papež z osmimi goli.

Rokometaši Herza Šmartnega bodo v petem krogu gostovali v Mariboru, igralci Krke pa bodo gostili Trimo Trebnje. Obe tekmi bosta v soboto.