Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

53 16.08.2017 22:37:43

Morali bodo zaigrati bolje, toda Maribor ima še vedno vse v svojih nogah (foto)

Drago Wernig - Taka
Nogometaši Maribora se iz Izraela vračajo poraženi in nadigrani, a še vedno z upanjem na napredovanje v skupinski del lige prvakov.

Vijoličasti so sicer morali preživeti številna obdobja prevlade domačinov iz Beršebe, ki je prvi dvoboj zadnjega predkroga kvalifikacij dobil z 2:1.

Sicer se je obračun proti Hapoelu Be'er Shevi začel sanjsko za Mariborčane, ki so (kakopak) prek Marcosa Tavares v 10' minut prešli v vodstvo po hudi napaki izraelskih branilcev. To je bil že 21. zadetek Brazilca v kvalifikacijah za evropska tekmovanja.

Pred srečanjem je zanimivo Miran Pavlin za Brazilca dejal: "On je naš Jezus, pokazal nam bo pravo pot." Vsaj na nek način je imel prav, a kaj ko mu v nadaljevanju tekme soigralci niso sledili, sam pa je v drugem polčasu poškodovan moral zapustiti igrišče, kar je zagotovo dodatna skrb za Darka Milaniča na klopi vijoličastih. Pa nazaj k tekmi.

Gol v gosteh je bil sicer cilj, veselje pa se še dodobra ni poleglo, ko so gostitelji na polnem stadionu Turner izenačili le dve minuti kasneje po fantastičnem udarcu najboljšega igralca tekme Anthonyja Nwakaemeja.

Maribor je zdržal vse napade domačih, bil tudi sam nekajkrat nevaren, vseeno pa je konec prvega polčasa zaznamovala neumnost Blaža Vrhovca, ki je brez potrebe povlekel za dres izraelskega nogometaša, ki je dolgo čakal, potem pa padel v kazenskem prostoru in Jonasu Erikssonu ni preostalo drugega, kot da pokaže ne belo piko. Gostitelje je v vodstvo zanesljivo popeljal Shir Tzedek

V drugem polčasu so prevladovali Izraelci, ki so imeli kar nekaj obetavnih priložnost, toda vseneo je največjo priložnost (oziroma tega ni prepoznal) zapravil Damjan Bohar, ki bi moral le kreniti proti vratom, pa je nerazumljivo preigraval stran od vrat.

Vseeno izid 2:1 zagotavlja ogromno možnosti Mariborčanom za morebitno napredovanje. Povratna tekma bo v torek v Ljudskem vrtu