05.03.2017 18:24:32

Kalvarija v Stožicah: Elsner že odgovarjal o nadaljnji usodi pri klubu

Nogometaši Olimpije so znova prikazali bled obraz in zasluženo ostali brez točk v dvoboju proti Rudarju.

Ljubljančani so bili sicer znova več pri žogi, kot proti Mariboru, a konkretnosti v napadu ni in ni. Rudar je zadel v pravih trenutkih in prizadejal drugi zaporedni poraz aktualnim državnim prvakom (2:4).

V prvem polčasu je po fantastičnem strelu z glavo goste v vodstvo povedel Dominik Glavina, ki je z 12. zadetkom prevzel vodstvo na lestvici strelcev. V drugem polčasu sta za Velenjčane zadela še Mitja Lotrič s projektilom iz dvajsetih metrov, John Mary pa je izkoristil podajo Billonga in ukanil anemične Ljubljančane po podaji v kazenski prostor.

Za Olimpijo je v 77. minuti zadel Romun Alexandru Cretu. Najboljši strelec slovenske lige Glavina je nato zadel še drugič na tekmi, z enajstmetrovke pa je končnih 2:4 postavil Leon Benko.

Po tekmi je moral Luka Elsner odgovarjati tudi na vprašanje o službi pri Olimpiji po koncu tekme za Kanal A: "Sem nepomemben, oddaljili smo se od bitke za naslov. Dejstva so kruta, tudi analiza mora biti kruta in tudi to vprašanje se bo postavilo v analizi. Trudili so se do 90. minute, a nismo prišli v rezultatski stik. Opravičilo je premalo, težko se bomo odkupili navijačem, ki so prišli sem in verjeli v nas."

Olimpija - Rudar Velenje 2:4 (0:1)

Ljubljana: Stadion Stožice, gledalcev 4000, sodniki: Bukovec (Lendava), Bezjak (Gorišnica), Burjan (Hajdina).
Strelca: 0:1 Glavina (37.), 0:2 Lotrič (53.), 0:3 Mary (61), 1:3 Cretu (77.), 1:4 Glavina (89.), 2:4 Benko (90., 11-m).
Olimpija: Vidmar, Klinar, Mitrović, Ilić, Štiglec, Novak (od 59. Eleke), Cretu, Alves (od 46. Tijanič), Boateng, Benko, Oduwa (od 50. Abass).
Rudar Velenje: Radan, Iharoš, Zec, Billong, Mužek, Lotrič (od 60. Pišek), Bolha (od 90. Grgić), Babić, Vručina (od 83. Trifković), Glavina, Mary.
Rumeni kartoni: Benko, Tijanič, Mitrović; Zec, Billong, Pišek.