11.03.2016 21:10:32

Zdesetkani Domžalčani slavili v Halozah

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši Zavrča so v uvodni tekmi v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije na domačem igrišču morali priznati premoč Domžalčanom, dvakratni prvaki so slavili z 1:0.

Domžalčani so v Zavrč pripotovali precej oslabljeni, saj Luka Elsner ni mogel računati na poškodovana Amedeja Vetriha in Lucasa Horvata, zaradi bolezni na Alvara Brachija, Darka Zeca, Matica Črnica in Žana Majerja, Dejan Trajkovski ni imel pravice nastopa zaradi rumenih kartonov. Prvič so v prvi postavi začeli Jan Repas, Senad Jarović in Marko Alvir, Kenan Horić pa si je nadel kapetanski trak. Na drugi strani Ivica Solomun ni imel toliko težav pri sestavi začetne enajsterice.

Gosti so začeli podjetno. V šesti minuti so imeli kot, ki ga je izvajal Repas, Alvir pa je žogo poslal mimo leve vratnice. Naslednjo priložnost pa so Domžalčani unovčili. Jure Balkovec je podal do Senada Jarovića, ki je žogo oddal Manceju, Hrvat se je v kazenskem prostoru izkazal s preigravanjem, nato pa s strelom s 15 metrov; žogo je mojstrsko poslal v dolgi kot Zavrčevega gola.

Pet minut kasneje so imeli domači kot z desne strani. Izvajal ga je Ed Kevin Kokorović, žoga se je v kazenskem prostoru odbijala, do strela pa je na koncu prišel Tin Karamatić, izkazal se je vratar Axel Maraval. Minuto zatem in na drugi strani igrišča so do lepe priložnosti prišli Domžalčani, a Mance in Balkovec žoge nista spravila v gol. Do konca polčasa sta si vsaka ekipa priigrala še po en strel. Davor Rogač je v 39. minuti meril čez gol, bližje cilju je meril Jan Repas, a vseeno je ostalo pri 0:1.

V uvodnih minutah drugega polčasa so gledalci prvi strel videli v 57. minuti, a je Balkovec meril čez gol. V 62. in 70. minuti se je z obrambama izkazal Marko Ranilović. Najprej je skok po predložku dobil Mance, žoga se je znašla pri Slobodanu Vuku, vendar mu je strel ustavil završki vratar. Osem minut pozneje je s 30 metrov sprožil Husmani, Ranilović se ni pustil premagati. V 78. minuti je bil domači čuvaj mreže spet na preizkušnji, tokrat po strelu Repasa, a je Ranilović žogo odbil v kot.

Zavrč - Domžale 0:1 (0:1)
Zavrč - Stadion Športni park. 500 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper).
Strelec: 0:1 Mance (15)
Zavrč: Ranilović, Karamatić, Rogač, Antić (od 71. Mužek), Agboyi (od 69. Tuđan), Tišma (od 46. Golubar), Jakšić, Pihler, Tahiraj, Batrović, Kokorović.
Domžale: Marval, Horić, Juninho (od 88. Žužek), Repas, Jarović (od 55. Vuk), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir, Husmani, Mance (od 73. Grvala).
Rumeni kartoni: Tahiraj, Mužek; Jarović, Juninho, Dobrovoljc.