Da nogometni klub ni poceni igračka, je jasno, pa čeprav gre zgolj za klub iz Slovenije. Kot je razkril Milan Mandarić, prvi mož Olimpije, je za zdaj v ljubljanski nogometni kolektiv vložil že šest milijonov evrov. "Za zdaj smo porabili že kar veliko denarja. Del je šel za poplačilo dolgov, del za stroške obratovanja. Za takšne klube s tega področja Evrope to res ni malo. Toda to, kar šteje, je dejstvo, da denar ni bil vržen stran, ampak smo ga investirali," je pojasnil prvi mož vodilnega kluba državnega prvenstva.
CIME IMA ZELENO KRI
Na petkovi skupščini Olimpije so izvolili nove člane izvršnega in nadzornega odbora. V prvem bosta poleg predsedujočega Milana Mandarića še Mateja Avbelj Valentan, direktorica Javnega zavoda Ljubljanski grad, in Sebastjan Cimerotič. Za slednjega se je Mandarić slikovito izrazil, da "če bi mu presekal žilo, bi iz nje pritekla zelena kri". V nadzorni odbor so bili imenovani računovodkinja Maja Bračko, poslovni direktor Borut Kuzmič in Simon Prelogar iz podjetja BDO. Vsi so bili imenovani soglasno.
Zapravljen znesek bi se sicer že v kratkem lahko še povečal, Mandarić je namreč vnovič potrdil, da bo Olimpija še kupovala. "Lahko potrdim, da doma ne bomo več kupovali. Pogledujemo zunaj slovenskih meja, a to ne pomeni, da bodo zagotovo prišli le tujci. Morda bo tudi kakšen Slovenec, toda takšen, ki je do zdaj igral na tujem," je dejal Milan Mandarić, ki o imenih ni želel govoriti: "Ko si v procesu pogajanj, si hkrati v zelo delikatnem položaju. Kar vam lahko povem, je to, da ne iščemo igralcev, ki bodo zgolj delali gnečo na plačilnem seznamu. Želimo nogometaše, ki bodo delali razliko, zato je celoten proces toliko težji. Ali bomo uspeli, še ne vem. Po prihodu Elekeja in Vidmarja zdaj iščemo še enega napadalno usmerjenega nogometaša, morda pa bomo pripeljali tudi kakšnega vezista."
Mandarić je hkrati poudaril, da ga po dveh zajetnih nakupih ne skrbi, da bodo v prihodnje tekmeci iz domačega prvenstva še dodatno "navijali" cene svojim nogometašem, ko se bo zanje začela zanimati Olimpija. "Standardi so za to, da se jih ruši. V vseh pogledih hočemo priti na visoko raven in temu, kar omenjate, se ne moremo izogniti. Ko bomo tam, kjer želimo biti, je povsem logično, da bodo od nas zahtevali več kot od koga drugega. To je povsem normalno, temu se ne moremo izogniti. A tudi ko bomo prodajali mi, bomo prodajali za višje zneske kot v preteklosti in tako bomo vse skupaj zgolj uravnotežili."