"Zadnje čase se špekulira v medijih o finančnem poslovanju kluba. Dejstvo je, da klub nikoli ni bil v tako dobri finančni situaciji. Vse je razvidno na straneh Ajpesa. V športu ni nobenega zagotovila uspeha. Na ta možen scenarij smo bili pripravljeni. Nimamo dolgov, niti kreditov," je povedal Ban.
Dodal je še, da klub ni samo prva ekipa, ampak zagotavljajo stabilnost na vseh ravneh. Zavoljo lanske lige prvakov so bili prihodki rekordni. Bilo jim je jasno, da se taki rezultati ne bodo ponavljali. Ni pa krize v poslovanju, imajo načrte za naprej.
"Državi smo plačali 284 tisoč evrov davka na dobiček," je pojasnil Cotar. Pravi, da radikalnih rezov ne bo, saj se držijo strategije, ki so jo sprejeli v letih, ko je bil klub v izredno slabem stanju.
"Naš proračun se ne sestavlja skupaj z denarjem iz evropskih tekmovanj. To je samo dodatek, ki nam omogoča izpeljavo idej, kot je vadbeni center v Rogozi ali postavitev umetne trave na igrišču čez cesto Ljudskega vrta. Poslujemo s 93 poslovnimi subjekti," pojasnjuje Ban.
TRENER, UPAJO, ŠE TO LETO
Cotar in Ban pa nista znala povedati, kdaj bodo v Ljudskem vrtu dobili novega trenerja. "Upam, da še to leto," je nekoliko v šali povedal Cotar, ki se ne želi mešati v strokovni del.
Vodstvo kluba si predvsem želi, da bi Ljudski vrt končno dobil zaključeno podobo. Klub je investiral sredstva, da bi izpolnil pogoje Evropske nogometne zveze na tekmah lige prvakov in evropske lige. Stara tribuna ni več varna, poslovni prostori pod severno in južno tribuno šest let po odprtju novih tribun še niso zaživeli. Zato od mestne občine, ki je lastnica objekta, pričakujejo, da v skorajšnjem času pristopi k rešitvi težav.
Državni prvaki, ki so lani igrali v ligi prvakov, pred tem pa kar trikrat v evropski ligi, so letošnjo evropsko zgodbo končali zelo hitro. V drugem krogu kvalifikacij jih je izločila kazahstanska Astana. Tudi v državnem prvenstvu jim ne gre najbolje, po sedmih krogih so na tretjem mestu.