Ko je takoj po začetku spomladanskega dela sezone v Sloveniji Albert Riera zapustil Celje in sprejel ponudbo nemškega velikana Eintrachta iz Frankfurta, se je zdelo, da karizmatični španski strokovnjak živi svoje sanje. A tisto, kar so bile zares prelepe sanje, so se v vsega nekaj mesecih spremenile v najhujšo nočno moro.
Takoj, ko je prišel v Frankfurt, je bilo jasno, da se Albert Riera ne misli spremeniti. In da bo poskušal Eintracht voditi na tak način, kot je vodil Celje. A vse kaže, da vsaj za zdaj njegove metode v Frankfurtu niso niti približno tako uspešne kot so bile v knežjem mestu. Zdaj se je na Riero spravil tudi nemški Bild, ki je v analizi Špančevega dela ugotovil, da bo Riera, če se ne bo spremenil, kmalu Eintrachtova preteklost.
'Zakaj Albert Riera na tak način nima prihodnosti v Frankfurtu', so pri Bildu naslovili članek. In potem nanizal vrsto argumentov, ki gredo v Špančevo škodo. Od tega, da ni uspel stabilizirati obrambe, tega, da mu njegovi varovanci ne sledijo, da preveč komplicira, da se stanje duha pri Eintrachtu od prihoda Riere ni spremenilo na boljše, temveč kvečjemu na slabše.
Bild Špancu očita, da tako na igrišču kot izven njega Eintrachtu jemlje pozitivno energijo. Pri nemškem časniku so se obregnili ob to, da Riera nasprotniku na novinarski konferenci nikdar ne čestita za zmago in da z analizami tekem poskuša zgolj upravičiti lastno taktiko. Bild dodaja, da ko se na tekmah bundeslige srečaš s predstavniki nasprotne ekipe, je čutiti, da jim je prav poseben užitek gledati, kako Riera z Eintrachtom izgublja.
Kot pišejo pri Bildu, se tudi navijači Eintrachta še niso uspeli poistovetiti z Riero, Bild pa hkrati poudarja, da Rieri manjka kakršna koli povezanost z mestom Frankfurt in da španski strokovnjak ne najde načina, kako spraviti navijače Eintrachta v evforijo ter da ga to sploh ne zanima.
"Morda bi moral Riera poklicati Oliverja Glasnerja. Ta bi mu lahko razložil, kako je kot nekdanji trener Wolfsburga sprva težaven odnos z lastnimi navijači uspešno obrnil. Z identifikacijo in empatijo. Z resnično ljubeznijo do Frankfurta. In z velikimi zmagami. Za zdaj pa ima Riera pri Eintrachtu predvsem poraze proti največjim ekipam. Pri tem pa potrebuje zmage in simpatije. Sicer trener v Frankfurtu nima prihodnosti – ne človeško ne športno," so zaključili pri Bildu.