Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
dm
dm
19. 04. 2026 · 16:14
Deli članek:

Lastnik Maribora jezen in nervozen – klub v krizi v najslabšem trenutku

alesfevzer.com

Acun Ilicali nikakor ni zadovoljen.

Turški lastnik Maribora je seveda hkrati tudi lastnik angleškega drugoligaša Hull Cityja. Kluba, ki ga v tej sezoni vodi nekdanji strateg vijoličastih Sergej Jakirović. In hkrati kluba, ki je doslej v championshipu nizal rezultate nad pričakovanji, kajti Hull City se je v prejšnji sezoni komajda izognil izpada v tretjo ligo, v tej sezoni pa ima prepoved kupovanja novih nogometašev.

Večina analitikov si je bila pred začetkom aktualne sezone enotna, da se bo Hull City tudi v tej sezoni boril za obstanek, toda v zaključku sezone se Jakirovićevi varovanci borijo celo za uvrstitev v premier ligo. V tem pogledu so torej pozitivno presenetili vse, toda Acun Ilicali vseeno ne more biti zadovoljen z rezultati Hulla v zadnjem času.

Zasedba Sergeja Jakirovića je namreč padla v krizo v najslabšem možnem trenutku. Na zadnjih štirih tekmah ni zmagala, nanizala je tri remije in poraz. Zgolj tri točke v štirih krogih je seveda premalo, če želijo tigri računati na dodatne kvalifikacije za premier ligo. Včeraj je Hull na domačem igrišču zgolj remiziral z Birminghamom, ki je na sredini prvenstvene lestvice. Spodrsljaj, ki bi lahko Ilicalijev klub še kako drago stal.

Hull je sicer v tem trenutku še vedno na šestem mestu prvenstvene lestvice, ki ob koncu sezone kot zadnje vodi v dodatne kvalifikacije za uvrstitev v premier ligo, toda sedmi Wrexham in osmi Derby County zdaj za Hullom zaostajata zgolj za dve oziroma tri točke. Do konca sezone so ostali še trije krogi.