Angleški prvoligaši bodo novo leto začeli s štirimi tekmami 20. kroga.
Za ljubitelje nogometa v Sloveniji bo gotovo najbolj zanimiv obračun na Anfieldu, kjer se bosta udarila Liverpool in Leeds z Jako Bijolom, medtem pa pa Otoku odmeva presenetljiva informacija o morebitni zamenjavi trenerja na klopi velikana s Stamford Bridgea.
Prevladuje prepričanje, da Enzo Maresca s Chelseajem opravlja zelo dobro delo. Po polovici domačega prvenstva je ekipa na petem mestu, spodobni so dosežki tudi v ligi prvakov, povrhu italijanski strokovnjak na veliki oder postavlja mlade zvezde. Toda vodstvo klubaoziroma (so)lastnika Todd Boehly in Behdad Eghbali vse skupaj očitno vidita nekoliko drugače.
Nesoglasja
Po zadnjem remiju z Bournemouthom naj bi prišlo med njima in trenerjem do določenih nesoglasij in nekateri mediji poročajo, da je Enzo Maresca bojda tik pred tem, da dobi odpoved. In da ni nikakršnega zagotovila, da bo na nedeljskem gostovanju pri Manchester Cityju sedel na klopi. Italijan ne 'visi' zaradi rezultatov, problem je menda globlji. Šlo naj bi za različne poglede glede politike upravljanja kluba in videnja njegove prihodnosti.
Dobro obveščeni viri zagotavljajo, da potekajo zelo resni pogovori o trenerjevem statusu, ki ima sodeč po objavah na družbenih omrežjih podporo navijačev.