Nekdanji (morda tudi ponovni) slovenski reprezentant Miha Zajc, je pred sezono 2025/26 iz turškega Fenerbahceja prestopil v zagrebški Dinamo. Na začetku hrvaškega prvenstva za svoj novi klub ni igral, potem pa je kmalu pokazal kdo in kaj je. Na zadnjih osmih tekmah je Dinamo petkrat zmagal, od tega pa je Miha igral na šestih tekmah (igral je še evropske tekme in v pokalu) in prispeval tri asistence za gol. Na tekmi zadnjega kroga proti Varaždinu (3:1) je dvakrat podal - najprej za prvi gol Dominguezu in za vodstvo s 3:0 albanskemu reprezentantu v dresu Dinama Arberju Hoxhi. Izbrali so ga za najboljšega igralca tekme in dobil je neverjetno oceno 9,6 (od 10), kar je ocena, ki so jo na 'flashscoru' dobivali igralci res izjemoma in še to najboljši na svetu.
Tudi družbena omrežja so bila po tekmi z Varaždinom polna hvale na račun Zajca, na enem so med drugim prikazali fotografijo Mihe Zajca v zdravniški halji in zraven zapisali: "Miha Zajc je tudi danes še enkrat pokazal, zakaj je pravi vodja tega moštva. Proti Varaždinu je odigral vrhunsko tekmo - zanesljiv, miren in prevladujoč v vsaki fazi igre. Njegova mojstrska asistenca je potrditev izjemnosti, toda enako pomemben je tudi način s katerim vodi ekipo - dviguje ritem in daje zanesljivost celemu moštvu. Ko je na igrišču, je vse videti bolj enostavno. Vodstvene kvalitete Mihe in njegova nogometna inteligenca nam ogromno pomenijo in prav take predstave so razlog, zakaj je eden od ključnih igralcev v tej sezoni."
Dinamo je po 14. krogih na drugem mestu prvenstvene lestvice, s točko zaostanka za Hajdukom. V ligi Europa pa je Dinamo z dvema zmagama, remijem in porazom, trenutno na 12. mestu lestvice, kar ga vodi v dodatne kvalifikacije.
No, takega igralca kot je Miha Zajc smo v taki formi zagotovo pogrešali v dresu slovenske reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.