Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
vg
vg
22. 09. 2025 · 20:03
Deli članek:

Flick ostro kaznoval junaka iz lige prvakov, razlog šokiral vse

Profimedia

Trener Barcelone Hansi Flick ne prizanaša nikomur.

Pravila so pravila in teh se drži tudi trener Barcelone Hansi Flick. Nemški strateg je dal svojim varovancem zelo jasna navodila, ki jih morajo spoštovati vsi. V nasprotnem primeru sledijo sankcije, kar je na svoji lastni koži občutil Marcus Rashford.

Angleški napadalec, ki se je Barci pridružil letos poleti, je v vsem svojem sijaju zablestel na zadnji tekmi lige prvakov, ko je Newcastlu zabil dva zadetka, po njegovi zaslugi pa so Katalonci premagali tekmeca z 2:1.

Ideja je bila, da bo Rashford začel tudi zadnjo tekmo proti Getafeju v španski ligi, na koncu pa je prišlo do spremembe. Anglež je svoje mesto v začetni enajsterici prepustil Ferranu Torresu, ki ni razočaral, saj je dosegel dva zadetka v prvem polčasu.

Razlog? Flick je kaznoval Rashforda, ker je ta zamudil dve minuti na jutranji sestanek pred tekmo z Getafejem. Ukrep za takšne kršitve je jasen, igralcu se odvzame mesto v začetni enajsterici na naslednji tekmi.

Rashford niti ni edini, ki je zaradi tega ostal brez svojega mesta v udarni enajsterici. Pred njima je nemški strateg zaradi zamujanja na enak način kaznoval tudi Raphinho, Julesa Koundeja in Inakija Peno.