O njem kot resni prestopni tarči večine velikanov evropskega nogometa pišejo praktično vsi mediji, ki podrobno spremljajo nogometno dogajanje na stari celini. Ob številu klubov, ki vohljajo okoli Leipziga se praktično neizbežno zdi, da bo 21-letni napadalec iz Radeč letos zamenjal svojo sredino in naredil še korak naprej v svoji mladi in obetavni karieri.
Možnosti je kar nekaj, Italijani Šeška že nekaj časa resno povezujejo z Milanom, Španci s praktično vsemi tremi klubi v veliki trojici (Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid), v Nemčiji se kot jasen korak naprej ponuja Bayern, tudi v Angliji pa praktično ne najdejo kluba, ki se za visokoraslega Slovenca ne bi zanimal. Sloviti The Athletic je tako pred časom naredil analizo prestopnih možnosti za napadalce, za katere je verjetno, da bodo poleti zamenjali klubske barve. Na tem seznamu se je poleg Viktorja Gjökeresa, Victorja Osimhena, Alexandra Isaka, Huga Ekitikeja, Liama Delapa, Darwina Nuneza, Matheusa Cunhe, Jonathana Davida in Dušana Vlahovića znašel tudi Šeško.
O napadalcu Leipziga so pri The Athleticu zapisali slednje: "Zelo lahko je pozabiti, da je Šeško star šele 21 let. Odkar je prvič stopil na igrišče za Red Bull Salzburg kot visok in suh 17-letnik, so okoli njega krožile govorice o zanimanju najboljših klubov v Evropi – letos ne bo nič drugače." Angleži so izpostavili, da bi Šeško odlično koristil skoraj vsem največjim klubom v Angliji, predvsem pa so kot potencialne destinacije za 21-letnika izpostavili Arsenal, Liverpool, Chelsea in Manchester United. Najbolj so kot možno destinacijo izpostavili topničarje, ki že nekaj časa iščejo rešitve v njihovem napadu, a so dejali, da bi po podobni logiki Šeško predstavljal veliko okrepitev tudi za ostalo trojico.
Vendar, če bi Šeško res postal praktično edini Slovenec, ki mu je uspel prestop med največje klube v Angliji, kaj bi bila najboljša izbira za razvoj njegove mlade kariere? Spodaj bomo pogledali situacijo v vsakem od tradicionalnih velikih štirih v Angliji in kako bi se v njo lahko vklopil slovenski velikan.
ARSENAL
Dejstvo, da se najglasneje od vseh klubov kot morebitno destinacijo za Šeška omenja Arsenal, je logično. V severnem Londonu za dejstvo, da so naslov angleškega prvaka že štiri kroge pred koncem morali prepustiti Liverpoolu, najbolj krivijo pomanjkanje kvalitetnega napadalca na stadionu Emirates. Ta luknja v napadu je nekaj, kar pri Arsenalu neuspešno poskušajo zakrpati že od odhoda Pierra-Emericka Aubameyanga. Trenutno v zasedbi Mikela Artete v konici napada igra celo osrednji vezist Mikel Merino, saj sta tako Kai Havertz kot Gabriel Jesus poškodovana. Tudi oba nogometaša, ki bi ju lahko označili za osrednja napadalca, pa te vloge ne opravljata ravno na najbolj klasičen način, dovolj zgovoren je podatek, da je prvi strelec Arsenala v tej sezoni angleške lige Havertz, ki pa je mrežo zatresel »le« devetkrat. Potreba po Benjaminu Šešku je tako logična, s svojimi 195 centimetri in visoko hitrostjo bi lahko predstavljal klasičnega napadalca, kakršnega si navijači v severnem Londonu že nekaj časa želijo. Ob odhodu k Arsenalu Šeško ne bi imel izjemno hude konkurence za mesto v napadu, sploh če bi Arteta igro nekoliko prilagodil bolj klasičnemu napadalcu v enajsterici. Poleg tega bi ob odhodu v angleško prestolnico 21-letnik takoj postal del ekipe, ki se želi boriti za lovorike, katere se ji sicer že nekaj časa izogibajo.
LIVERPOOL
Na prvi pogled se odhod k aktualnemu angleškemu prvaku zdi kot idealna možnost za Šeška. Pod vodstvom Arneja Slota bi ga čakalo izjemno vzdušje na stadionu Anfield ter ob dobrem začetku svoje poti tudi hitro oboževanje zagretih navijačev na njem, ki svojim ljubljencem pogosto namenijo tudi lastne pesmi. A hkrati odhod v Liverpool predstavlja tudi večje tveganje, konkurenca v napadu redsov je v tem trenutku precej močna. V konici napada lahko igrajo Cody Gakpo, Diogo Jota, Darwin Nunez in občasno tudi Luis Diaz. Sicer sta Slot in njegov predhodnik Jürgen Klopp vse omenjene nogometaše redno rotirala tudi na levem krilu, a v vsakem primeru je konkurenca zaostrena. Šešku bi se nekaj prostora lahko odprlo ob vse glasnejših govoricah, da so pri Anfieldu le dvignili roke nad Urugvajcem Nunezom, ki v treh letih od prihoda v mesto Beatlov nikakor ni upravičil pričakovanj. Govori se tudi, da bo Slot v tem poletju vendarle poskrbel za kar nekaj sprememb v ekipi in jo bolj prilagodil svojemu slogu nogometa. Bo v njem prostor tudi za bolj klasičnega napadalca kakršen je Šeško? Čas bo povedal svoje, vsekakor pa bi odhod na Merseyside za Slovenca predstavljal velik izziv in korak blizu vrha nogometne piramide.
CHELSEA
Odkar je lastništvo londonske zasedbe prevzel ameriški poslovnež Todd Boehly se v povezavi s prestopom na Stamford Bridge omenja praktično vse kar se premika in diha. Chelsea tarčo lepi predvsem na mlade nogometaše z visokim potencialom, katerim ponujajo izdatno dolgoročne pogodbe. V modrem delu Londona so od menjave lastništva za nove nogometaše porabili že konkretno več od milijarde evrov, hkrati pa so opravili tudi pravo čistko starih nogometašev, očitno pa se še kar ne mislijo ustaviti. Predvsem v konici napada pri Chelseaju niso zadovoljni s trenutnimi možnostmi, Nicolas Jackson namreč precej niha v formi, Šeškov predhodnik pri Leipzigu Christopher Nkunku pa se nikakor ni uspel uveljaviti v zasedbi Enza Maresce. Tako modri spet pogledujejo proti nogometni tržnici in preboj proti boju za lovorike iščejo na njej. Ob odhodu k modrim bi Šeška čakal kar hud boj za minute, hkrati pa ne bi imel na voljo ravno preveč potrpljenja. Nova lastniška struktura je že neštetokrat dokazala, da zna hitro dvigniti roke nad določenim nogometašem in priložnost ponuditi drugemu. Poleg tega je pri Chelseaju vprašanje tudi tega, če bi Šeško igral v ligi prvakov, saj so bluesi v hudem boju za uvrstitev v njo.
MANCHESTER UNITED
Navijači rdečih vragov v zadnjem času doživljajo enega najtežjih obdobij v zgodovini svojega kluba. Old Trafford se je že davno iz teatra sanj preimenoval v teater nočnih mor, na lepše čase pa v Manchestru upajo ob selitvi na novo domovanje. A tudi nov stadion, ki ga je obljubila lastniška struktura na čelu z Sirom Jimom Ratcliffom, ne prinaša garancij po uspehu. V zadnjih tednih so namreč pri navijačih Uniteda morali prežvečiti slavje Liverpoola, ki se je tako z njimi izenačil z 20-imi lovorikami angleškega prvaka, hkrati pa spremljajo mučenje svojih ljubljencev, ki so na neverjetno skromnem 15. mestu in bi se v kakšni drugi sezoni borili celo za obstanek med elito. Uteho lahko navijači iščejo le v boju za osvojitev lige Europa, kar bi jih skozi stranska vrata popeljalo nazaj med evropsko elito. Hkrati pa o lepših časih lahko sanjajo ob spremljanju govoric o morebitnih prestopih. Ena izmed govoric v Manchester pošilja prav Benjamina Šeška. Tudi to je logično, saj se za mesto v konici napada trenutno borita Rasmus Hojlund in Joshua Zirkzee, ki sta se skupaj med angleško elito podpisala pod le sedem zadetkov. Ob odhodu v Manchester bi bil Šeško najverjetneje hitro vržen v ogenj, a hkrati ga ne bi pričakala ravno najboljša dobrodošlica. Zdi se namreč, da United še kar nekaj let ne bo sposoben boja za največje lovorike.