Roadrunner, Cestni dirkač, naj bi prej ko slej odbrzel v Madrid. Alphonso Davies naj bi bil nov veliki ulov Florentina Pereza v četrti eri galaktikov. Športni dnevnik Marca, ki ima sedež v Madridu in ki največ prostora namenja prav Realu, piše, da je dogovor zelo zelo blizu. "Daviesov DA je vse bližje," se ob Kanadčanovi fotografiji bohoti na današnji naslovnici. "Pogodba je začrtana, čeprav Bayern pritiska. Bočni branilec še naprej dela korake k nošenju belega dresa in pogoji, pod katerimi bi prišel na Bernabeu, so že dogovorjeni. Bavarski klub ga poziva, naj hitro odgovori na njihovo zadnjo ponudbo za podaljšanje," še dodaja Marca.
Štiriindvajsetletniku se pogodba z bavarskim velikanom izteče poleti in bo imel proste roke pri izbiri novega kluba. Ne bi bilo prvič, da bi Real Bayernu speljal zvezdnika, ki se mu izteka pogodba. Leta 2024 so po diskontni ceni dobili Tonija Kroosa, leta 2021 pa so Davida Alabo dobili celo zastonj. Brez odškodnine oziroma ablösefrei kot bi temu rekli na Bavarskem. Beseda, ki jo na Säbener Straße nikakor ne želijo slišati.
Davies je eden tistih, katerih življenjska zgodba je kot nalašč za filmska platna. Rojen je bil namreč v begunskem taborišču Buduburam v Gani, kamor sta njegova starša pribežala iz Liberije, v kateri je divjala še ena večna državljanska vojna. Buduburam bi moral biti začasno zatočišče za begunce iz Liberije, ki pa je sčasoma zraslo v pravo mestece, v katerem je vseskozi potekal boj za obstanek, boj za preživetje. Ko je bilo Alphonsu pet let, se je njegovi družini nasmehnila sreča; prijavili so se na nek kanadski imigracijski program in bili izbrani.
Tudi prva leta v Edmontonu niso bila preprosta, a vseeno nebesa v primerjavi z Buduburamom. In ni trajalo dolgo, da so opazili Alphonsov talent za šport. Okroglo usnje je sprva preganjal v Edmontonu, s 14 leti pa se je pridružil akademiji kluba Vancouver Whitecaps, ki je član MLS. Po kratkem pripravništvu v rezervni ekipi je julija 2016 debitiral za prvo ekipo v MLS. Postal je drugi najmlajši igralec v zgodovini tega tekmovanja za Freddyjem Adujem, fantom s podobno zgodbo. Tudi Aduju so pred leti prerokovali bleščečo prihodnost, mu prilepili celo oznako novi Pele, a nikoli ni upravičil visokih pričakovanj in v zadnjih letih kariere se je klatil po nogometnih zakotjih Srbije, Finske ...
Toda bojazen, da je bil tudi Davies prezgodaj porinjen v članski nogomet in da bi lahko postal novi/drugi Adu, je kmalu minila. Kanadsko državljanstvo je dobil leta 2017 in postal najmlajši nogometaš, ki je zaigral za tamkajšnjo izbrano vrsto. S svojimi predstavami je seveda kmalu padel v oči tudi evropskim oglednikom in nase opozoril nekatere največje evropske klube. Manchester United, Chelsea, Liverpool ... Najhitrejši, najkonkretnejši je bil Bayern. Zanj so pred šestimi leti odšteli okoli 15 milijonov evrov, kar je z današnjega zornega kota videti kot sijajen posel. Prišel je kot krilni igralec, med sezono 2019/20 pa je pod Nikom Kovačem po sili razmer prišlo do prekomande in pristal je na skrajni levi strani zadnje linije. Na tem mestu bi lahko uporabili tisto dodobra zlajnano: vse drugo je zgodovina. Iz begunskega taborišča do enega najboljših levih bočnih branilcev na svetu. Sin vetra, ki se ga je zaradi hitrosti po tistem kultnem risanem liku oprijel vzdevek Roadrunner, Cestni dirkač.
V spominu je med drugim ostal po tem, kako je na tekmi lige prvakov v mehurčku v Lizboni osmešil nogometaše Barcelone. Kmalu bi jim lahko znova povzročal preglavice.
PS: Bayern je v sredo zvečer s 5:0 nadigral Hoffenheim, blestel pa je tudi oziroma predvsem Leroy Sane, še en nogometaš, ki mu poleti poteče pogodba.