Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

0 04.05.2024 18:07:16

Kane popravil rekord, a je to slaba uteha! Bavarci izgubili derbi bundeslige!

V nemški nogometni ligi je v osrednjem obračunu 32. kroga tretji Stuttgart s 3:1 premagal drugi Bayern in se mu na lestvici približal na dve točki zaostanka. Borussia Dortmund je s 5:1 odpravila Augsburg.

Nemška konkurenta v ligi prvakov, ki ju naslednji teden čakata povratni polfinalni tekmi, sta z različnim uspehom opravila generalki. Precej bolj so lahko zadovoljni v porurski ekipi, ki je kar s 5:1 ugnala Augsburg, pri čemer je štiri gole dosegla že do 34. minute. Dva gola je prispeval Youssoufa Moukoko, med strelce pa se je vpisal tudi ljubljenec navijačev Marco Reus, ki je nedavno napovedal, da ne bo več podaljšal pogodbe z rumeno-črnimi.

Derbi kroga je bil v Stuttgartu, kjer Bayern ni bil kos razpoloženim domačim igralcem. Leonidas Stergiou je dosegel prvi gol, za goste je izenačil Harry Kane z bele točke. A je bil to edini gol Bavarcev, v slabo tolažbo je le podatek, da je za 36. gol v sezoni angleški reprezentant potreboval le 32 krogov in s tem popravil 60 let star rekord Uweja Seelerja, ki je za toliko zadetkov potreboval 38 tekem. V končnici sta zmago domačim zagotovila Jeong Wooyeong in Silas Katompa Mvumpa.

V preostalih današnjih tekmah je Wolfsburg premagal že odpisani Darmstadt s 3:0, Werder in Borussia Mönchengladbach sta igrala 2:2.

V petek je Leipzig igral 1:1 s Hoffenheimom, edini gol za saško ekipo je v 38. minuti dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško, ki je igral do 59. minute. Drugi Slovenec v ekipi Kevin Kampl je vstopil v igro v 77. minuti.

V nedeljo bo novi prvak Leverkusen skušal še podaljšati niz nepremagljivosti v tej sezoni. Na domači sceni je Bayer že zdaj rekorder, saj doslej še nobeni ekipi v bundesligi ni uspelo zdržati 31 krogov brez poraza; tudi na mednarodni pa je, vključno z evropskimi in pokalnimi tekmami, že pred tedni popravil rekord 43 tekem brez poraza.

Po uspehu proti Romi v prvem polfinalu evropske lige je števec zaporednih tekem brez poraza zdaj pri 47. V nedeljo ga bodo farmacevtom skušali "pokvariti" pri šestouvrščenem Eintrachtu.