Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

matjaz kek slovenija pm Ekipa24.si

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

0 20.12.2023 21:19:52

Barca za las ušla novi blamaži

Nogometaši Barcelone so se morali krepko potruditi za zmago proti zadnjeuvrščenemu moštvu španskega prvenstva. Almerio so premagali s 3:2, odločilni zadetek pa je dosegel Sergi Roberto v 83. minuti.

Barcelona je trikrat povedla - uvodni zadetek je dosegel Raphinha (33.), drugega pa prav tako Sergi Roberto (60.), gostje, ki so po osemnajstih tekmah še brez zmage in pri zgolj petih točkah, pa so izenačili v zaključku prvega polčasa in v 71. minuti po nesporazumu Ronalda Arauja ter vratarja Inakija Pene.

Barcelona je po enajsti zmagi pri 38 točkah, še pred koncem prvega dela pa je prejela več zadetkov (21) kot v celi prejšnji sezoni. To je hkrati njena prva zmaga po treh tekmah brez uspeha v dveh različnih tekmovanjih.

Na lestvici LaLige sta pred njo Girona (44) in Real Madrid (42), ki bosta tekmi zadnjega kroga v 2023 igrala v četrtek. Vodilni Katalonci bodo gostovali pri Betisu, Real Madrid pa čaka Alaves v gosteh.

V torek je Valencia v gosteh premagala Rayo Vallecano, Sevilla je pod vodstvom novega stratega Quiquea Sancheza Floresa v gosteh nadigrala Granado s 3:0, Atletico Madrid pa je v izdihljajih tekme zapravil tri točke proti Getafeju (3:3).

Značke: nogomet, španija