Kupci prisegajo na nizko ceno bolj kot na ...

Odločilni meseci za usodo TEŠ6: zapiranje ...

Skrivni načrt za vrnitev Harryja

slovenija hrvaska 3 Ekipa24.si

Oglasil se je tudi zelo kritizirani selektor ...

0 03.09.2023 20:30:25

Kakšna drama na derbiju premier lige! Odločitev o zmagovalcu je padla šele v sodnikovem podaljšku

Nogometaši Arsenala so dobili derbi četrtega kroga angleškega nogometnega prvenstva. Na svojem stadionu so s 3:1 ugnali Manchester United, do zmage pa prišli v sodniškem dodatku, v njegovi šesti minuti je zadel Declan Rice, letošnja okrepitev, za katero so po neuradnih podatkih plačali 122 milijonov evrov, v njegovi 11. pa še Gabriel Jesus.

Slednji se je v ekipo vrnil po poškodbi, v igro je vstopil v 76. minuti.

Pred tem je v 27. minuti prvega polčasa goste v vodstvo popeljal Marcus Rashford, a že minuto pozneje je odgovoril Martin Odegaard.

V 90. minuti so se sicer že veselili gostujoči navijači, saj je Alejandro Garnacho zatresel mrežo, a sodniki zaradi nedovoljenega položaja gola niso priznali. Že prej so po ogledu posnetka razveljavili tudi prvotno dosojeno enajstmetrovko za Arsenal.

Arsenal je s tremi zmagami in remijem še naprej v skupini najbližjih zasledovalcev vodilnega Manchester Cityja, ki ima maksimalen izkupiček, v tej skupini so še Tottenham, West Ham in Liverpool.

Slednji je tokrat doma s 3:0 ugnal Aston Villo, enega od treh zadetkov je dosegel Mohamed Salah, ki je dokazal, da zaradi bogatih snubcev iz Savdske Arabije ni izgubil glave. To je bil že njegov 139. gol na 222. tekmi elitne angleške lige.

V tretji nedeljski tekmi pa je bil Crystal Palace s 3:2 uspešnejši od Wolwerhamptona, dva gola je za zmagovalce dosegel Francoz Odsonne Edouard.

Značke: nogomet, anglija