Natalija med dominantnimi tekmovalci Kmetije ne ...

slovenija navijaci nogomet 224 pm Ekipa24.si

Kakšni prizori iz Münchna!! Slovenski navijači ...

0 10.05.2023 06:12:59

Kakšen spektakel v Madridu! O teh dveh zadetkih se bo še dolgo govorilo, morate videti! (video)

Real Madrid in Manchester City sta se razšla brez zmagovalca.

* Stadion Santiago Bernabeu, gledalcev 63.485, sodniki: Dias, Soares, Ribeiro (vsi Portugalska).
* Strelci: 1:0 Vinicius (36.), 1:1 De Bruyne (67.).
* Real Madrid: Courtois, Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga, Valverde, Kroos (od 84. Tchouameni), Modrić (od 87. Nacho), Rodrygo (od 81. Asensio), Benzema, Vinicius.
* Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Dias, Akanji, De Bruyne, Gundogan, Rodri, Silva, Haaland, Grealish.
* Rumeni kartoni: Kroos, Camavinga; Gundogan, Silva.
* Rdeči kartoni: /.

Real Madrid in Manchester City sta odločitev o finalistu lige prvakov v sezoni 2022/23 preložila na povratno tekmo 17. maja v Manchestru. Ekipi sta se na prvi tekmi v španski prestolnici razšli z neodločenim izidom 1:1. Za domače je bil natančen Vinicius v prvem polčasu, pri gostih pa se je med strelce vpisal Kevin de Bruyne v drugem delu.

V drugem polfinalu igrata milanska tekmeca AC in Inter. Prva tekma bo v sredo ob 21. uri. Finale lige prvakov bo 10. junija v Istanbulu.

Manchester City je podjetno odprl tekmo - v prvih petnajstih minutah sta Kevin De Bruyne in Rodri s streli z razdalje preizkusila domačega vratarja Thibauta Courtoisa, vendar v nadaljevanju ni znal odgovoriti na agresivno, trdo igro Real Madrida, ki je sredi polčasa vzpostavil ravnotežje in v 36. minuti povedel. Vinicius Junior je mrežo zatresel s strelom z 20 metrov.

V drugem polčasu se je slika na igrišču spremenila; pobudo so prevzeli domači nogometaši, Angleži pa so čakali na protinapade oziroma počasi gradili svoje poskuse. Ravno v času, ko je Real Madrid najbolj ogrožal vrata Manchester Cityja, so gostje izenačili. Kevin de Bruyne je z močnim strelom z več kot 20 metrov premagal Courtoisa.

Do konca tekme so bili nevarnejši 14-kratni evropski prvaki iz Madrida, najlepšo priložnost pa je imel Karim Benzema v 78. minuti, vendar je njegov poskus z glavo vratar Ederson odbil v polje.