Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

ro
13 23.08.2022 23:37:20

Nora tekma na Marakani! Zvezda povedla z 2:0, potem pa … Solze!

Benfica, Maccabi Haifa in Viktoria Plzen v skupinskem delu lige prvakov.

V torkovem večeru so bile odigrane prve tri povratne tekme zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov. Benfica je v dvoboju s kijevskim Dinamom upravičila vlogo favorita in pred svojimi navijači zmagala s 3:0 ter napredovala s skupnim izidom 5:0. Po remiju brez golov v Bakuju je Viktoria Plzen na domačem stadionu z 2:1 ugnala Qarabag, prizorišče najbolj nore tekme pa je bila prepolna beograjska Marakana. Izraelci so v Beograd prišli s prednostjo 3:2, toda varovanci Dejana Stankovića so v sijajnem ozračju v končnici prvega polčasa že vodili z 2:0. V 27. minuti je zadel Pešić, nakar je za delirij na tribunah v 43. minuti poskrbel Ivanić, toda še pred odhodom na odmor se je Maccabi vrnil med žive. Srnić je v kazenskem prostoru igral z roko, vendar je Borjan zaustavil strel Haziza, nakar si je domači vratar privoščil napako, kar je s strelom z razdalje unovčil Sundgren.

V nadaljevanju je dišalo po podaljških, v zadnji minuti rednega dela pa so rdeče-beli doživeli šok, ko je Pavkov po podaji iz prostega strela nespretno zadel žogo in zatresel lastno mrežo za končnih 2:2. In napredovanje Maccabija v skupinski del lige prvakov ter solze na Marakani ...

V sredo bodo na sporedu še tri tekme. Zadnje udeležence lige prvakov bodo dali pari Trabzonspor - FC Koebenhavn (1:2), Dinamo Zagreb - Bodö/Glimt (0:1) in PSV Eindhoven - Glasgow Rangers (2:2).

Viktoria Plzen* - Qarabag   2:1 (0:1) 0:0
Benfica* - Dinamo Kijev  3:0 (3:0) 2:0
Crvena zvezda - Maccabi Haifa*  2:2 (2:1) 2:3
* Opomba: moštva označena z zvezdico (*) so se uvrstile v ligo prvakov