Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 13.05.2022 10:10:54

Maestro Modrić! Real do najvišje zmage v sezoni, vsi pa govorijo o čudežnem Hrvatu! (video)

Štiri dni po porazu na mestnem derbiju proti Atleticu (0:1) Jana Oblaka je španski nogometni prvak Real Madrid na domačem stadionu v 36. krogu la lige s 6:0 premagal Levante. Slednji je tako dva kroga pred koncem prvenstva ostal tudi brez teoretičnih možnosti, da ohrani prvoligaški status.

Vinicius Junior je pri visoki zmagi varovancev Carla Ancelottija dosegel hat-trick (45., 68., 83. minuta), medtem ko je kapetan hrvaške reprezentance Luka Modrić zbral tri podaje. Zadnji, ki mu je to uspelo, je bil leta 2020 Lionel Messi.

Karim Benzema se je z golom na večni lestvici strelcev kraljevega kluba na drugem mestu izenačil z Raulom s 323 zadetki. Pred njima je le Cristiano Ronaldo s 450.

Madridski Real sicer 28. maja v Parizu čaka še finale lige prvakov v Parizu proti Liverpoolu.

Pred večernim obračunom je Villarreal v gosteh s 5:1 porazil Rayo Vallecano. Za rumeno podmornico je dvakrat zadel Alfonso Pedraza (3., 88. minuta).

Prepričljiv je bil tudi Real Sociedad, ki je s 3:0 premagal Cadiz. Ta je kljub porazu na 17. mestu prvenstvene lestvice, ki še zagotavlja obstanek v primeri. Levante ima na 18. šest točk manj, poleg tega je slabši tudi na medsebojnih tekmah, tako da zanj ni več rešitve.

Značke: modrić, real