Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

0 03.04.2022 17:19:51

VSE BLIŽJE PRVEMU IZPADU!? Po novem porazu ta angleška ekipa v TEŽAVAH

reuters
Everton po novem porazu v vse večjih težavah.

Everton je ena izmed zgolj šestih ekip, ki še nikoli niso izpadle iz angleške Premier lige, z letošnjimi predstavami pa so vse bližje temu, da se jim to pripeti prvič v zgodovini. Po porazu proti londonskem West Hamu ostajajo na 17. mestu v angleški elitni diviziji s tremi točkami prednostim pred cono izpada. Na tekmi v Londonu so bili po prvem polčasu z golom Aarona Cresswella v vodstvu domačini. Nogometaši Evertona so v 53. minuti prek Masona Holgatea prišli do izenačenja, toda že pet minut kasneje so varovanci Davida Moyesa znova prešli v vodstvo. Za dodatne težave Liverpoolčanov pa je v 65. minuti z drugim rumenim kartonom poskrbel osrednji branilec Michael Keane. Tekma se je končala z rezultatom 2-1 za West Ham, ki se je tako vsaj začasno prebil na 5. mesto.

Do konca sezone morajo varovanci Franka Lamparda odigrati še 10 tekem, na katerih pa se bodo pomerili s kar nekaj velikani angleškega nogometa, čakajo jih namreč še tekme proti mestnemu tekmecu Liverpoolu, Manchester Unitedu, Arsenalu in Chelseaju. Že naslednja pa bo zagotovo ena izmed odločilnih, saj jih čaka neposreden obračun z Burnleyem, ki za njimi zaostaja 4 točke in je tako njihov tekmec v boju za obstanek. Po slabem štartu v sezono so Tofeeji Rafo Beniteza zamenjali z Frankom Lampardom, vendar jim tudi pod njegovo taktirko ne gre precej bolje. Ob, na papirju, najtežjem sporedu do konca sezone jih zagotovo ne čaka lahko delo v boju za obstanek med angleško elito.