peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 28.11.2021 15:52:22

PSG ob debiju Ramosa do nove zmage, tri podaje Messija

Nogometaši pariškega PSG še naprej meljejo v francoskem prvenstvu, v St. Etiennu so se veselili zmage s 3:1 (1:1)

Domači so na tekmi v 23. minuti po golu Denisa Bouange celo povedli, ključen pa je bil rdeči karton, ki ga je ob izteku polčasa po prekršku nad Kylainom Mbappejem prejel Timothee Kolodziejczak. Z igralcem več je PSG dosegel tri gole in 13. zmago v 15. prvenstvenem nastopu. Pri vseh treh golih je bil podajalec argentinski zvezdnik Lionel Messi.

Prvič neposredno po izključitvi Kolodziejczaka, ko je pri izvajanju prostega strela lepo našel Marquinhosa, ta pa je zadel z glavo. Že pred tem je imel PSG nekaj lepih priložnost. Morda največjo je v 40. minuti zapravil Mbappe, ki pa v samostojnem prodoru ni ugnal domačega vratarja Etienna Greena.

V vrstah PSG je končno debitiral tudi 35-letni Sergio Ramos, nekdanji zvezdnik Reala, ki je Parižane brez odškodnine okrepil poleti, a zaradi poškodbe kar štiri mesece ni igral. A težav v ekipi s tem ni konec, saj si je na današnji tekmi gleženj poškodoval Neymar, ki so ga v 84. minuti odnesli z igrišča.

St. Etienne se je v drugem delu branil zelo dobro. Argentinec Angel de Maria je šele v 80. minuti zadel za vodstvo gostov, Marquinhos je končni izid postavil v sodnikovem dodatku.

Značke: nogomet, francija