jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 24.10.2021 19:02:29

Real Madrid dobil četrti el clasico v nizu

Nogometaši Real Madrida so dobili derbi 10. kroga španskega nogometnega prvenstva. Na takoimenovanem el clasicu so v Barceloni zmagali z 2:1.

Za Madridčane sta zadela David Alaba (32.) in Lucas Vazquez (94.), častni zadetek za Katalonce pa je dosegel Kun Aguero (97.).

Real Madrid si po šesti zmagi z dvajsetimi osvojenimi točkami deli prvo mesto z Real Sociedadom in Sevillo, Barcelona pa ostaja pri 15 točkah.

To je bil 247. el clasico. Real Madrid ima zdaj 99 zmag in 412 golov, Barcelona je ostala pri 96 zmagah in 402 golih, 52 tekem pa se je končalo z remijem. Hkrati je to četrto zaporedno slavje Real Madrida na el clasicih; nazadnje se je to zgodilo leta 1965.

Drugi derbi kroga bo danes ob 21. uri med Atletico Madridom Jana Oblaka in vodilnim Real Sociedadom.

Sevilla se je nepričakovano namučila s predzadnjo ekipo tekmovanja Levantejem. Čeprav je na začetku drugega polčasa povedla s 4:1, je vse do konca trepetala za tri točke. Gostje so do 61. minute znižali zaostanek na 4:3, tri minute kasneje je Sevilla znova zadela za 5:3, in v zaključku uprizorili niz nevarnih akcij, ki se na srečo domačih niso končale z zadetkom.

Značke: nogomet, španija