Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 20.10.2021 09:12:03

Messi ostal brez HAT-TRICKA zaradi Mbappeja?! Imel ga je na pladnju, kar je sledilo, pa ...

PSG je s kar precej težavami slavil na tekmi lige prvakov.

Leipzig je v Parizu že po 9. minutah zaostajal, domače je v vodstvo popeljal Kylian Mbappe. Še v prvem polčasu je izenačil Andre Silva, Nemci pa so prek Nordija Mukieleja celo povedli. Za preobrat je poskrbel Lionel Messi, ki je v 67. najprej izenačil na 2:2, nato pa sedem minut pozneje z enajstmetrovke poskrbel za končnih 3:2.

Domači so imeli v zaključku tekme priložnost, da bi dokončno razblinili vse dvome o zmagovalcu. V 94. minuti je sodnik še enkrat pokazal na belo točko v prid PSG-ju, Messi pa je najstrožjo kazen velikodušno prepustil Mbappeju. Ta je zgrešil, na njegovo srečo pa se izid do konca tekme ni več spremenil.

Kaj se je dogajalo pri drugi enajstmetrovki, je po tekmi razkril Mbappe. "Zakaj sem enajstmetrovko prepustil Messiju? Gre za spoštovanje. On je najboljši nogometaš na svetu. Pridružil se je naši ekipi, to je privilegij, da je prišel k nam. Dobil je enajstmetrovko in zadel. Pri drugem penalu je rekel, naj jaz streljam. Poskusil sem in zgrešil," je o tem, kako je potekalo dogovarjanje o streljanju najstrožjih kazni, dejal Mbappe.

Značke: mbappe, messi