5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 28.08.2021 21:26:22

Londončani OGORČENI! Jim je VAR proti Liverpoolu odnesel zmago? Presodite sami! (VIDEO)

Na drugem sobotnem derbiju 3. kroga angleškega prvenstva sta se Liverpool in Chelsea, ki sta bila pred tekmo z dvema zmagama in razliko v golih 5:0 izenačena, razšla z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

S tem so lahko bolj zadovoljni gosti, ki so ves drugi polčas igrali z igralcem manj, saj je bil v sodniškem dodatku prvega zaradi igranja z roko na golovi črti izključen Reece James. Pred tem je sodnik po ogledu posnetka dosodil tudi enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Mohamed Salah. S tem je izenačil izid, gol za Chelsea pa je v 22. minuti po kotu z glavo dosegel Kai Havertz.

Liverpoolčani so imeli v drugem delu veliko premoč, tudi nekaj priložnosti, a je bil na vrati aktualnih evropskih prvakov razpoložen Edouard Mendy.

Na prvem derbiju je Manchester City povsem nadigral londonski Arsenal, zmagal s 5:0 (3:0), poleg petih golov pa zamudil še nekaj lepih priložnosti.

Londončani so sicer od 35. minute igrali z igralcem manj, pri zaostanku 0:2 si je rdeči karton prislužil Granit Xhaka. O tem, kako velika je bila premoč Cityja, pri katerem so se med strelce vpisali Ilkay Gündogan (7.), Ferran Torres (12., 84.), Gabriel Jesus (43.) in Rodri (53.), govorijo tudi statistični podatki.

Ekipa iz Manchestra je imela v svoji posesti žogo kar 81 odstotkov igralnega časa, sprožila 25 strelov, od tega deset v okvir vrat, Arsenal pa je le enkrat streljal na gol, niti enkrat pa v okvir vrat. V kotih je bilo 14:0.

City se je z drugo zmago v prvenstvu začasno prebil na sam vrh lestvice, Arsenal, ki v treh krogih še ni dosegel gola, prejel pa jih je kar devet, pa je zdaj zadnji.

Vodilni West Ham ni uspel zabeležiti tretje zmage, na londonskem obračunu proti Crystal Palaceu je, čeprav je dvakrat vodil, le remiziral, izid je bil 2:2, enak kot na tekmi med Newcastlom in Southamptonom.

V vodilni skupini, ki ima zdaj sedem točk, je po novem tudi Everton, liverpoolska ekipa je v gosteh z 2:0 premagala Brighton. V gosteh je tri točke osvojil tudi Leicester, z 2:1 je zmagal v Norwichu. Aston Villa in Brentford sta se razšla z izidom 1:1, gosti, novinci v ligi, so tako še naprej brez poraza.

Značke: nogomet, anglija