Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

3 11.04.2021 22:51:05

GRANDE JOJO!! Atalanta po golu Josipa Iličića do zmage v Toskani!!

Atalanta je na današnji zadnji nogometni tekmi 30. kroga italijanskega prvenstva v prestolnici Toskane premagala Fiorentino s 3:2 (2:0) in se vrnila na četrto mesto. Vodilni Inter ima 11 točk prednosti pred drugouvrščenim Milanom, tretjeuvrščeni Juventus zaostaja 12, četrouvrščena Atalanta pa 13 točk.

Zasedba iz Bergama je imela v prvi polovici tekme v Firencah vse niti igre v svojih nogah in po golih Kolumbijca Duvana Zapate v 13. in 40. minuti vodila z 2:0, a je domača zasedba v začetku druge polovice tekme uprizorila prvovrsten preobrat in po zadetkih v zadnjem času učinkovitega Srba Dušana Vlahovića v 58. in 67. minuti izenačila na 2:2.

Slovenski reprezentant Josip Iličić je v igro vstopil v 63. minuti, le sedem minut kasneje pa je dosegel gol po uspešno izvedeni 11-metrovki. V zadnjem delu tekme so nogometaši iz Bergama zaigrali preudarno ter dosegli 18. zmago v tej sezoni.

Tudi druge ekipe iz zgornje polovice razpredelnice so rutinsko opravile svoje naloge. Inter je ukanil Cagliari z 1:0, Milan je že v soboto v Parmi slavil s 3:1, Juventus je na kolena položil Genoo s 3:1, Napoli pa v Genovi Sampdorio z 2:0.

Izbranci Antonia Conteja so se po zmagi nad tekmeci s Sardinije še bolj približali 19. naslovu italijanskega prvaka. Na današnjem dvoboju na San Siru jim je 18-uvrščeni tekmeci iz Cagliarija povzročili nekaj preglavic, a nato vendarle slavili z 1:0. Mož odločitve je bil Matteo Darmian, ki je edini gol na tekmi dosegel v 77. minuti, nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović pa je odigral celoten dvoboj za nerazzurre.

Milan je že v soboto v gosteh premagal Parmo s 3:1. Za milansko zasedbo, ki je od 60. minute nastopila z igralcem manj po izključitvi Zlatana Ibrahimovića, so zadeli Ante Rebić, Franck Kessie in Rafael Leao, za Parmo, kjer je od prve do zadnje minute igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, pa je edini gol dosegel Riccardo Gagliolo.

Juventus je danes ukanil Genoo. Stara dama je temelje za zmago postavila v prvem polčasu, ko sta zadela Dejan Kuluševski in Alvaro Morata. V drugem polčasu je zasedba iz Ligurije izkoristila uvodno zaspano in nezbrano igro Torinčanov in v 49. minuti znižala prek Gianluce Scamacce, končni izid pa je sredi drugega polčasa postavil Weston McKennie. Miha Zajc je v igro vstopil v 63. minuti.

Napoli je v gosteh ukanil Sampdorio z 2:0. Za Neapeljčane sta v Genovi zadela Fabian v 35. in Victor Osimhen v 87. minuti. Lazio je v Veroni slavil z 1:0, edini gol na tekmi je v izdihljajih tekme - v drugi minuti sodnikovega podaljška - dosegel Srb Sergej Milinković-Savić. Roma je z golom Borje Mayorala premagala Bologno z 1:0.

Inter bo v prihodnjem krogu gostoval pri Napoliju, Milan bo gostil Genoo, Atalanta pa Juventus. Vse omenjene tekme bodo v nedeljo, 18. aprila.