ue
0 17.02.2021 21:31:44

ATLETICO pušča možnost Realu in Barci! JAN OBLAK rešil colchonerose!

Atletico Madrid, vodilna ekipa španskega prvenstva, si je privoščil spodrsljaj.

Na zaostali tekmi 2. kroga je na gostovanju pri Levanteju igral 1:1 (1:1). To je drugi remi Madridčanov v zadnjih treh krogih. Moštvo slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ima tako zdaj šest točk prednosti pred drugouvrščenim Realom, še vedno pa ima eno tekmo manj od njega.

Ekipa Diega Simeoneja je imela skozi vso tekmo terensko premoč. A že prvi protinapad tekmecev je bil usoden za Oblaka. Sam je pred njega je pritekel Enis Bardhi, njegov strel pa Škofjeločan ni mogel ubraniti. Gosti so izenačili v 37. minuti, ko je strel Marcosa Llorenteja v mrežo preusmeril branilec Pier Rober.

V drugem polčasu so imeli gosti nekaj priložnosti za gol, najlepšo je zamudil Angel Correa, ki je zgrešil prazna vrata, Oblak, ki je moral v prvem delu kar nekajkrat posredovati, pa je bil brez dela do 88. minute. Takrat je z odlično obrambo preprečil, da bi njegova ekipa ostala povsem praznih rok.