Redek prizor: Robert in Tina, Janez in Urška so ...

slovenija navijaci Ekipa24.si

Vroče kalkulacije! Kaj se mora zgoditi, da ...

0 11.02.2021 11:47:23

Kakšna poslastica čaka ILIČIĆA: Atalanta v finalu pokala z JUVENTUSOM!

Atalanta je v sredo zvečer doma v Bergamu na povratni tekmi polfinala italijanskega nogometnega pokala premagala Napoli s 3:1 (2:0) in se po remiju z 0:0 na prvi tekmi uvrstila v finale. Za lovoriko se bo 19. maja pomerila z Juventusom, ki je v četrtek igral z 0:0 proti Interju Samirja Handanovića, a dobil dvoboj po zmagi prejšnji teden z 2:1.

Iličić je proti branilcem naslova pokalnega zmagovalca igral od 56. minute. Za Atalanto je Duvan Zapata prvi gol zabil v 10. minuti, nato pa podal pri obeh naslednjih zadetkih gostiteljev. Matteo Pessina je drugega dosegel v 16. minuti, tretjega pa v 78. Hirving Lozano je v 53. minuti znižal izid na 1:2.

Atalanta je svojo doslej edino lovoriko v zgodovini osvojila leta 1963, ko je slavila v pokalu. V finalu italijanskega pokala je zaigrala tudi v letih 1987, 1996 in 2019, ko so pokal osvojili nogometaši iz Lazia.

Letu 1996 so v finalu pokala morali priznati premoč Fiorentini. Leta 1987 je bil v boju za lovoriko boljši Napoli. Leta 1963 pa je na San Siru v Milanu s 3:1 premagala Torino za prvi in edini pokalni naslov, kar je bil doslej največji uspeh zasedbe iz Bergama.

Značke: nogomet, italija, pokal