Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
nu
nu
16.12.2020 18:48:05
Deli članek:

ŠOKANTEN napad na zvezdnika Bayerna ni njegovo DEKLE: Za to ni besed, javnost ogorčena! (foto)

Člani Bayerna iz Münchna so obsodili rasistične komentarje, ki so jih uporabniki družbenih omrežij namenili članu nemškega nogometnega velikana Alphonsu Davisu in njegovemu dekletu, nogometašici Jordyn Huitema. Oglasil se je predsednik kluba Herbert Hainer, soigralec Jerome Boateng pa je rasiste označil za strahopetneže.

Predsednik Bayerna Hainer je obsodil rasistične komentarje, namenjene 20-letnem Daviesu in 19-letni Huitemi po objavi skupne fotografije z dopusta. Za časnik Bild je Hainer dejal, da kot klub nikoli ne bodo sprejeli takšnega izražanja sovraštva, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Odzvalo se je tudi več soigralcev Daviesa, sicer tudi kanadskega reprezentanta. Branilec Jerome Boateng je rasistične komentarje označil za nagnusne, tiste, ki za njimi stojijo, pa "za sovraštva polne ljudi in strahopetneže", je zapisala dpa.

Ogorčene odzive so sprožili številni sovražni, rasistično obarvani komentarji, ki jih je par prejel na Instagramu po objavi skupne fotografije. Nekaj primerov komentarjev je objavila Huitema, članica ženske zasedbe kluba Paris Saint Germain in kanadska reprezentantka, na svojem profilu.

Nogometni svet v zadnjem času sicer redno pretresajo rasistični incidenti. Prejšnji teden je bila zaradi rasističnih opazk četrtega sodnika prekinjena tekma lige prvakov med moštvoma Paris Saint Germain in Istanbul Basaksehir. Ta se je nadaljevala naslednji dan po menjavi sodniške ekipe, evropska nogometna zveza (Uefa) pa dogodek preiskuje.

Predsednik Uefe Aleksander Čeferin je zaradi pogostosti incidentov večkrat ostro nastopil do rasističnih izpadov. Poleti je nogometaše izrecno pozval, da se pridružijo protestom proti rasizmu in diskriminaciji, in dejal, da nogometaši za klečanje, slogane, izjave in simbole na to temo ne bodo kaznovani.

Ob tem pa je pozval politike po Evropi, da opravijo svoje delo za zagotavljanje potrebnih družbenih sprememb, s katerimi bi se odpravila rasna in druga diskriminacija.