250 evrov kazni za Janeza, kar pa ne bo šlo iz ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 01.12.2020 23:14:06

JAN OBLAK z Atleticom dolgo vodil 1:0 proti Bayernu, malo pred koncem se je ZGODILO TOLE! (video)

Slovenski reprezentant Jan Oblak je s soigralci iz madridskega Atletica v 5. krogu lige prvakov gostil Bayern.

Tekma se je končala brez zmagovalca, izid je bil 1:1. Milanski Inter Samirja Handanovića je v gosteh pri Borussii Mönchengladbach slavil s 3:2, Atalanta Josipa Iličića pa je doma proti Midtjyllandu le remizirala 1:1.

V skupini A je bil derbi skupine med Atleticom in branilcem naslova Bayernom, ki pa je igral s precej spremenjeno postavo, saj si je že pred tem zagotovil prvo mesto v skupini in preboj v osmino finala. Španci, pri katerih je Oblak branil celo tekmo, so zadeli v 26. minuti prek Joaa Felixa, Nemci, ki sicer niso ogrožali Oblaka, pa so izenačili v 86. minuti, ko je Thomas Müller unovčil najstrožjo kazen. Špance tako v zadnjem krogu čaka obračun za napredovanje v Salzburgu.

Avstrijski klub je pred tem v Moskvi premagal Lokomotivo s 3:1. Že v prvem polčasu je dvakrat zadel prek Mergima Berishe. V 79. je Anton Mirančuk zmanjšal zaostanek z bele pike, toda Avstrijci so le dve minuti pozneje spet pobegnili po golu Karima Adeyemija. Salzburg je tako vpisal prvo zmago v tekmovanju, s katero je zadržal možnosti za vsaj tretje mesto in nadaljevanje evropske poti. Kljub porazu in dejstvu, da je še brez zmage, pa je še vedno v igri za to tudi Lokomotiva.

Real je v Ukrajini v skupini B doživel drugi poraz, še drugega proti Šahtarju, tokrat je klonil z 0:2. Ta je povedel v 57. minuti z golom Dentinha, prednost pa podvojil v 83., ko se je med strelce vpisal Manor Solomon. Obe ekipi imata zdaj po sedem točk, Šahtar pa je boljši v medsebojnih tekmah.
Inter pa je v Nemčiji iskal nujno zmago za ohranitev možnosti za napredovanje. Matteo Darmian v prvem ter Romelu Lukaku dvakrat v drugem polčasu sta bila strelca za Italijane, ki so vodili že s 3:1. Toda Alassane Plea je dvakrat zadel za Nemce, v 83. minuti je zadel še tretjič, a izenačenja ni bilo zaradi prepovedanega položaja. Tako je Inter zdaj pri petih točkah, Borussia pa pri osmih.

V skupini D je Atalanta Josipa Iličića gostila Midtjylland in dolgo so Danci vodili po golu Alexandra Scholza v 13. minuti. Italijanom, pri katerih je Iličić igral od 46. minute, je uspelo izenačiti v 79., ko je bil uspešen Cristian Romero. Na drugi tekmi skupine je Liverpool ugnal Ajax z 1:0. Zadel je Curtis Jones v 58. minuti. Liverpool je s tem tudi napredoval v osmino finala, Ajax in Atalanta pa se bosta borila za drugo mesto.

V skupini C je Manchester City, že pred tem uvrščen med najboljših 16, gostoval v Portu in igral 0:0, kar je pomenilo, da se je v izločilne boje prebil tudi Porto. Olympique Marseille, Dimitri Payet je dvakrat zadel z bele pike, je ugnal Olympiakos z 2:1, slednja imata tako pred zadnjim krogom po tri točke.

Za zdaj se je v osmino finala tako uspelo prebiti že nogometašem Seville, Chelseaja, Juventusa, Barcelone, Manchester Cityja, Bayerna, Liverpoola in Porta.

V sredo bodo še tekme v skupinah od E do H.