30.09.2020 23:40:52

Liga prvakov: Nor preobrat Midtjyllanda (video)

Nocoj so bile odigrane še preostale tri povratne tekme zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov.

Napredovanje pa so si zagotovili ruski Krasnodar, ki je bil tudi na drugi tekmi boljši od grškega Paoka (obakrat je slavil z 2:1), danski Midtjylland je po remiju brez zadetkov na prvi tekmi tokrat s preobratom v drugem polčasu s 4:1 ugnal praško Slavio, čeprav so Čehi po prvem polčasu vodili z 1:0 (Danci so tri gole zabili med 84. in 91. minuto!), in Salzburg. Avstrijci so Maccabi premagali s 3:1 in ga izločili s skupnim rezultatom 5:2.

Med sodelujočimi klubi sta bila tudi dva, ki imata v svojih vrstah po enega slovenskega reprezentanta, in sta svoje delo opravila že v torek. Kijivski Dinamo je bil po zmagi na prvi tekmi v Gentu (2:1) tudi v drugo boljši od belgijskega predstavnika. V torek ga je premagal s 3:0 in se uvrstil v skupinski del lige prvakov. Benjamin Verbič je igral od 59. minute. Uspešni pa so bili tudi nogometaši Ferencvaroša, ki bodo v tem delu tekmovanja nastopili prvič po 25 letih. Madžari so si že na prvi tekmi z Moldejem priigrali ugodno izhodišče, saj so se z gostovanja vrnili neporaženi, bilo je 3:3. Povratni obračun v Budimpešti se je končal z rezultatom 0:0 in Ferencvaroš je napredoval zaradi pravila zadetka v gosteh. Blažič je igral vso tekmo.

Zadetke z dvoboja Midtjylland - Slavia si lahko ogledate TUKAJ.