Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

ue
0 23.05.2020 20:13:27

KOMU MAR za priporočila, če pa je bila akcija TAKO DOBRA?! Nogometaši Borussie po golu POČELI TOLE! (video)

V nemški ligi je Borussia dosegla novo zmago.

Rumeno-črni iz Dortmunda so v 27. krogu na gostovanju v Wolfsburgu premagali gostitelje z 2:0. Prvi zadetek je v 32. minuti dosegel Raphael Guerreiro, na 2:0 je v 78. minuti povišal Achraf Hakimi.

Drugi zadetek je bil izpeljan po res prekrasni akciji Borussie, ko so gostje pred svojim kazenskim prostorom odvzeli žogo domačim, nato pa je sledilo nekaj podaj iz prve in bliskovita akcija na drugo stran, kjer je vse skupaj lepo zaključil Hakimi.

Tako lep zadetek je bilo treba primerno proslaviti, so si najbrž mislili Dortmundčani, ki so si dali malce več duška pri proslavljanju, kot je to v teh razmerah 'normalno' in tudi priporočeno. Objemanja naj ne bi bilo, a rumeno-črni so na to v veselju po zadetku najbrž tudi nehote pozabili.

Tako kot Borussia je bil uspešen tudi Bayern München, tako da se bosta že čez tri dni, v torek v Dortmundu, udarila v velikem nemškem klasiku kot vodilni ekipi prvenstva. Bavarci so doma ugnali Eintracht Frankfurt s 5:2, med strelci pa je bil tudi Robert Lewandowski, ki je s 27. golom v tej sezoni bundeslige povečal naskok pred zasledovalci v boju za evropski zlati čevelj.

Sobotni derbi drugega pokoronskega kroga je potekal v Mönchengladbachu med domačo Borussio, ki je bila pred tekmo na tretjem mestu, in Bayerjem Leverkusnom, ki je bil dve mesti za njo. Treh točk so se veselili gostje in se tako povzpeli na tretjo pozicijo. Junak tekme je bil 20-letni Kai Havertz, odkritje te sezone trenerja Petra Bosza.

Odkar mu je strateg na začetku 2020 namenil bolj napadalno vlogo, je 189 centimetrov visoki Havertz dosegel že osem zadetkov (skupno v tej sezoni deset). Na zadnjih desetih tekmah ima devet golov in šest podaj. Havertz je zadel v 6. in 57. minuti, na 1:1 je izenačil Marcus Thuram (51.), končni izid tekme pa je postavil branilec Sven Bender deset minut pred koncem.

Domači nogometaši so imeli na tribunah "podporo" 13.000 navijačev oziroma njihovih fotografij na kartonastih podstavkih. Vsak od njih je odštel 19 evrov, izkupiček pa je klub namenil v humanitarne namene.

V soboto sta bili odigrani še tekmi Freiburg - Werder Bremen (0:1) in Paderborn - Hoffenheim (1:1), v petek je v berlinskem derbiju Hertha premagala Union Berlin s 4:0, preostale tri tekme pa bodo v nedeljo. Kamplov Leipzig bo ob 15.30 gostoval v Mainzu.