Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 11.11.2019 11:29:23

Seattle še drugič prvak severnoameriškega nogometa

Nogometaši Seattla so še drugič v zgodovini postali prvaki severnoameriške nogometne lige MLS. V velikem finalu pred 69.000-glavo množico so na domačem stadionu, ki gosti tudi tekme v ameriškem nogometu NFL, premagali kanadsko zasedbo iz Toronta s 3:1.

Vsi štirje goli so padli v drugem polčasu. Seattle je povedel v 57. minuti po veliki napaki obrambe Toronta, žogo je v kazenski prostor poslal Nizozemec Kelvin Leerdam, ta pa se je odbila od obrambnega igralca Toronta Justina Morrowa in končala v mreži.

Na 2:0 je v 76. minuti povišal Španec Victor Rodriguez, ki je preigral obrambo in žogo z močnim udarcem z roba kazenskega prostora poslal v mrežo. Za tretji gol domačih je v 90. minuti poskrbel Perujec Raul Ruidiaz. Edini zadetek za Toronto je v sodnikovem dodatku dosegel Američan Jozy Altidore.

Seattle je severnoameriški pokal osvojil leta 2016, ko je prav tako premagal Toronto, ampak po koncu rednega dela, po izvajanju enajstmetrovk.

Značke: nogomet, zda