0 01.09.2019 07:30:59

MOJSTRI Z MORJA in NAJVEČJI ULOV! Hajduku uspelo nekaj NEVERJETNEGA, po štirih letih ...

Vojko Bašić/CROPIX
Hajduk spet vlada hrvaškemu nogometu.

Eden je bil izključen na terenu, drugi na igrišču, rdeči karton je dobil tudi član strokovnega štaba. Peklenski večni derbi hrvaške lige je postregel še z rdečim kartonom na strani Hajduka, toda pred 30.000 gledalci to za "mojstre z morja" ni bilo usodno. Hajduk je v izjemnem vzdušju na Poljudu zagrebškemu Dinamu zadal njegov prvi ligaški poraz v sezoni, sebe pa z zmago 1:0 izstrelil na prvo mesto hrvaške lige. Mož odločitve je bil na Danskem rojeni Libanonec Bassel Jradi, ki je edini gol na derbiju zabil v 56. minuti.

Ob tem je pravzaprav neverjetno, da je Hajduk v Splitu zabeležil sploh prvo zmago nad Dinamom po dolgih 1259 dneh! Pa to ni vse: še dlje je potreboval, da se je vrnil na vrh lestvice 1. HNL. Pred tem je bil nazadnje na vrhu pred 1399 dnevi ali skoraj štirimi leti! Neverjetno, a resnično!

Dinamo, pri katerem je igral Petar Stojanović, je bil sicer boljši v prvem polčasu, toda v drugem je Hajduk dominiral in bi lahko zabil še kakšen gol več.

Značke: hajduk, dinamo