Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 04.08.2019 20:03:25

Manchester City po kazenskih strelih osvojil angleški superpokal

Nogometaši Manchester Cityja so zmagovalci angleškega superpokala. Na stadionu Wembley so po izvajanju kazenskih strelov premagali aktualnega evropskega prvaka Liverpool s 5:4.

Tekma, ki je tradicionalni uvod v novo sezono, se je v rednem delu končala z neodločenim izidom 1:1, pri strelih z enajstih metrov pa je bil nenatančen le Georginio Wijnaldum.

Manchester City je v vodstvo popeljal Raheem Sterling v 12. minuti, v 77. minuti pa je izenačil Joel Matip.

Manchester City je tako postal prva angleška ekipa, ki je v sezoni osvojila vse domače lovorike - angleško prvenstvo, pokal FA, ligaški pokal in superpokal oziroma FA Community Shield.

Za katalonskega stratega Pepa Guardiolo je to hkrati 27. lovorika v trenerski karieri.

Značke: nogomet, sta