rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 18.05.2019 20:52:52

Nogometašice Lyona četrtič v nizu evropske prvakinje

Nogometašice Lyona ostajajo nesporne vladarke Evrope. V finalu lige prvakinj v Budimpešti so premagale Barcelono s 4:1 (4:0) in tako četrtič zapored postale evropske klubske prvakinje. To je hkrati že njihov šesti naslov od leta 2010.

Francozinje, za katere je bil to že osmi nastop v finalu lige prvakinj, so prvič v zadnjih štirih letih gladko prišle do naslova. 2016 in 2017 so se zmag proti Wolfsburgu oziroma Paris Saint Germainu veselile šele po izvajanju enajstmetrovk, lani pa so Wolfsburg premagale po podaljških. Za Katalonke na drugi strani je bil to prvi nastop v finalu.

Lyon je povedel že v peti minuti preko Dzsenifer Marozsan, nato pa je v prvem polčasu tri zadetke dosegla 23-letna Norvežanka Ada Stolsmo Hegerberg, lastnica zlate žoge, ki je bila prvič podeljena v ženskem nogometu. Končni izid in častni gol za Barcelono je v zaključku tekme dosegla Asisat Oshoala.

Značke: nogomet, sta