Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Sramoten izpad! Hrvaški reprezentant in član ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 18.04.2019 14:28:59

Vroči Ajax: Nizozemci po 22 letih spet v POLFINALU lige prvakov, primerjava enajsteric pa DIH JEMAJOČA!

Ajax je trenutno ena najbolj vročih nogometnih ekip v Evropi.

Pred začetkom letošnje sezone si nihče ni upal napovedati, do kam bo prišel Ajax. Svojo pot v ligi prvakov je začel že v drugem krogu kvalifikacij za to tekmovanje, v torek pa se je uvrstil v polfinale, do tam pa izločil dva velikana - Real Madrid in Juventus.

Ajax je na ta trenutek čakal dolgih 22 let, leta 1997 je namreč nazadnje igral v polfinalu tega najelitnejšega nogometnega klubskega tekmovanja na svetu. Nizozemski klub je takrat veljal za strah in trepet na evropskih nogometnih zelenicah, dve sezoni pred tem je osvojil ligo prvakov, leta 1996 je klonil šele v finalu, leto kasneje pa je moral priznati premoč Juventusu. Takrat mu je klub iz Torina sicer odčital pravo lekcijo, saj je dvakrat zmagal in se s skupnim izidom 6:2 uvrstil v finale, ki pa ga je na koncu dobila Borussia. Ajax je vseeno takrat požel ogromno simpatij, nadvse zanimiva pa je primerjava začetnih enajsteric.

Takrat je ekipo Ajaxa vodil sloviti Louis Van Gaal, njegove ukaze pa so med drugim izpolnjevali legendarni Edwin van der Sar, brata de Boer, oče Daleyja Blinda Danny, Marc Overmars in mnogi drugi.