Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.03.2019 20:56:45

Verbič pričakovano brez četrtfinala

Znani so prvi trije udeleženci četrtfinala nogometne evropske lige. To so Chelsea, Napoli in Valencia.

Chelsea je na povratni tekmi osmine finala v gosteh premagal kijevski Dinamo - zanj Benjamin Verbič zaradi bolezni ni igral - s 5:0. Londončane, ki so prvo tekmo dobili s 3:0, je v vodstvo povedel Olivier Giroud v peti minuti. Francoski napadalec je podvojil prednost Londončanov v 33. minuti, na 3:0 pa je povišal Marcos Alonso v 45. minuti.

V 51. minuti so gostitelji med drugim zadeli vratnico, pa tudi mrežo, a iz prepovedanega položaja. V 59. minuti je Giroud dosegel še svoj tretji zadetek na tekmi, Alonso je zatem nevarno sprožil, Denis Bojko pa je žogo odbil v okvir vrat. V 78. minuti pa so Angleži dosegli peti gol na tekmi, med strelce se je vpisal Callum Hudson-Odoi.

Napredoval je tudi Napoli, ki je prvo tekmo proti Salzburgu dobil s 3:0, danes pa je v Avstriji izgubil z 1:3. Prvi gol za Salzburg je dosegel izraelski reprezentant Munas Dabbur, ki ga bo 21. marca na prvi kvalifikacijski tekmi za EP 2020 od blizu spoznala tudi slovenska reprezentanca.

Valencia si je četrtfinale zagotovila v boju s Krasnodarjem, doma je zmagala z 2:1, v gosteh pa igrala 1:1. Gol, ki je Špance popeljal naprej, je v četrti minuti sodniškega dodatka dosegel Goncalo Guedes.