1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 16.01.2019 19:17:39

Srečko Katanec z Irakom v osmino finala, v tem pa še čaka tekmeca!

Nogometaši Iraka, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec, so v 3. krogu azijskega prvenstva v Združenih arabskih emiratih v derbiju skupine D igrali 0:0 z Iranom. Obe ekipi sta se sicer že pred tem uvrstili v osmino finala.

Irak, ki je zaradi slabše razlike v danih in prejetih zadetkih zasedel drugo mesto v skupini, se bo v osmini finala meril z zmagovalcem skupine E. To pa bo Katar ali Savdska Arabija.

Tretje mesto v skupini si je priigral Vietnam, ki je z 2:0 premagal Jemen.

Že pred tem je prvo mesto v skupini C osvojila Južna Koreja, ki je z 2:0 odpravila drugouvrščeno Kitajsko, tretje mesto pa si je priigral Kirgizistan, ki je s 3:1 premagal Filipine.

Na azijskem prvenstvu je zaenkrat znanih 13 udeležencev osmine finala. Iz skupine A so si mesto med 16 priigrali Združeni arabski emirati, Tajska in Bahrajn, iz skupine B Jordanija in Avstralija, iz skupine C Kitajska in Južna Koreja, iz skupine D Iran in Irak, iz skupine E Katar in Savdska Arabija, iz skupine F pa Uzbekistan in Japonska.

Ob prvo- in drugouvrščenih ekipah si bodo ob tretjeuvrščenem v skupini A Bahrajnu osmino finala zagotovile še tri najboljše tretjeuvrščene ekipe iz vseh šestih skupin. Palestina Jake Ihbeisheha ima še vedno teoretične možnosti, da se prebije v osmino finala, njena uvrstitev med 16 pa je odvisna od tekem zadnjega kroga v skupinah E in F, ki bodo na sporedu v četrtek.

Značke: nogomet, azija, katanec