5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 12.12.2018 23:18:34

NORA tekma v Amsterdamu, Lyon kot zadnji v osmino finala lige prvakov

Nogometaši Lyona so si kot zadnji priigrali osmino finala lige prvakov. Francozi so danes v 6. krogu v gosteh igrali neodločeno 1:1 z neposrednim tekmecem za preboj v izločilne boje Šahtarjem iz Donjecka.

Šahtar je povedel v 22. minuti z golom Juniorja Moraesa, Nabil Fekir pa je v 65. minuti izenačil za Lyon. Na drugi tekmi skupine F je Manchester City doma premagal Hoffenheim z 2:1. Leroy Sane je za Angleže zadel v 45. in 61. minuti, Andrej Kramarić pa je v 16. minuti unovčil najstrožjo kazen za goste.

V skupini E je Benfica premagala AEK Atene z 1:0. Za Benfico je zadel Alex Grimaldo v 88. minuti. Malo pred tem je bil izključen Konstantinos Galanopoulos iz grške ekipe. Ajax in Bayern, ki sta napredovala iz te skupine, pa sta igrala 3:3. Za Nizozemce sta zadela Dušan Tadić v 61. in 82. minuti z bele točke ter Nicolas Tagliafico v peti minuti sodniškega dodatka, za Nemce pa Robert Lewandowski v 13. in 86. minuti (enajstmetrovka) ter Kingsley Coman v 90. V 67. minuti je rdeči karton pri domačih dobil Maximilian Wober, v 75. pa pri gostih Thomas Müller.

V skupini H pa je Valencia ugnala Manchester United z 2:1. Carlos Soler v 17. in Phil Jones z avtogolom v 47. minuti sta bila strelca za Špance, Marcus Rashford pa v 87. minuti za Angleže. Juventus, ki je napredoval ob Angležih, je v Bernu proti Young Boys izgubil z 1:2. Guillaume Hoarau je v 30. minuti zadel z bele točke, v 68. pa še iz igre. Paulo Dybala je v 80. minuti zmanjšal zaostanek Juventusa. Dybala je ob koncu tekme dosegel še en zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Že pred tem je v skupini G branilec naslova Real iz Madrida doma izgubil proti CSKA Moskvi z 0:3. Osmino finala si je zagotovila tudi Roma, tokrat je na gostovanju izgubila proti Viktorii Plzen z 1:2.

Madridčani, za katere je bila tekma brez posebnega pomena, so se v prvem polčasu znašli v zaostanku z 0:2, potem ko je v 37. minuti zadel Fedor Čalov, v 43. pa Georgi Ščenikov. Rusko prednost je v 74. minuti povečal Arnor Sigurdsson.

Na drugi tekmi skupine sta za Čehe zadela Jan Kovarik v 62. in Tomaš Chory v 72. minuti, pri Romi pa je bil uspešen Cengiz Ünder v 68. minuti. Tik pred koncem je bil pri Romi izključen Luca Pellegirni. Viktoria si je kot tretja v skupini priigrala nadaljevanje v evropski ligi, CSKA pa je končal evropske nastope.

Osmino finala lige prvakov so si tako zagotovili Borussia Dortmund, Atletico Madrid Jana Oblaka, Barcelona, Tottenham, PSG, Liverpool, Porto, Schalke, Bayern, Ajax, Manchester City, Real Madrid, Roma, Juventus, Manchester United in Lyon.

V evropski ligi pa bodo iz lige prvakov nadaljevali Brugge, Inter Milano Samirja Handanovića, Napoli, Galatasaray, Benfica, Šahtar Donjeck, Viktoria Plzen in Valencia.

Značke: nogomet, liga prvakov