Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 28.11.2018 23:26:48

Razdeljenih 12 vstopnic za osmino finala lige prvakov

Krog pred koncem skupinskega dela lige prvakov so si pot v izločilne boje že zagotovili Bayern, Ajax, Manchester City, Real, Roma, Juventus, Manchester United, Barcelona, Atletico, Porto, Schalke in Borussia Dortmund.

V skupini A je Atletico (Oblak je igral celo tekmo), ki je zmagal z 2:0 proti Monacu, večino dela na svojem stadionu opravil že v uvodnih minutah, ko je najprej Benoit Badiashile Mukinayi v drugi minuti dosegel avtogol, v 24. minuti pa je zadel še Antoine Griezmann. Stefan Savić je v 82. minuti dobil drugi rumeni karton, ko je zakrivil najstrožjo kazen z igranjem z roko, z bele pike pa je nato zgrešil nekdanji član Atletica Radamel Falcao. Na drugi tekmi skupine je Borussia Dortmund igrala 0:0 z Bruggeem in si tudi priigrala osmino finala.

V zgodnejšem terminu je bila na sporedu tudi tekma v skupini D, kjer je moskovski Lokomotiv z 2:0 premagal Galatasaray. Grzegorz Krychowiak je zadel v 43., Vladislav Ignatjev pa v 53. minuti, tako da je spet odprt boj za tretje mesto, na katerem imajo Turki zdaj točko več od Rusov.

Na drugi tekmi sta se merila Porto in Schalke, ki sta si že pred tem zagotovila uvrstitev v izločilne boje. Boljši je bil Porto s 3:1. Za Portugalce so zadeli Eder Militao v 52., Jesus Manuel Corona v 55. in Moussa Marega v četrti minuti sodniškega dodatka. Pri Nemcih je bil v 89. minuti z bele pike uspešen Nabil Bentaleb.

V skupini B je PSV z 1:2 izgubil proti Barceloni. Za Katalonce je v 61. minuti v polno meril Lionel Messi in nato v 70. minuti podal še za zadetek Gerarda Piqueja. Luuk de Jong je v 83. minuti prepolovil zaostanek Nizozemcev. Na drugi tekmi je bil Tottenham z 1:0 boljši od Interja, za katerega je vseh 90 minut branil Samir Handanović.

Oba imata zdaj po sedem točk. Pri Angležih se je med strelce vpisal Christian Eriksen v 80. minuti. Barcelona si je že prej zagotovila napredovanje, zadnji krog pa bo odločil o drugem potniku v osmino finala. Tottenham bo igral v Barceloni, Inter pa bo gostil PSV.

V skupini C je derbi med PSG-jem in Liverpoolom dobil francoski prvak. Bilo je 2:1, Francozi so povedli v 13. minuti z golom Juana Bernata, prednost pa podvojili v 37. prek Neymarja. V 45. minuti je James Milner znižal zaostanek z uspešno izvedeno najstrožjo kaznijo. Na drugi tekmi je Napoli premagal Crveno zvezdo s 3:1.

Italijane je v vodstvo popeljal Marek Hamšik v 11. minuti, Dries Mertens je za 2:0 zadel v 33. minuti, Belgijec je bil uspešen še v 52. minuti. El Fardou Ben je v 57. minuti zadel za Beograjčane. Napoli je z devetimi točkami zdaj prvi, PSG in Liverpool imata osem oziroma šest točk, s tem da Liverpool v zadnjem krogu gosti Neapeljčane, PSG pa bo igral v Beogradu.