31.10.2018 21:05:03

Armada SPET PROTESTIRALA, bivši član Olimpije ZABLESTEL, Bišćan se je v 94. minuti REŠIL RDEČICE (video)

Željko Hajdinjak / CROPIX

V hrvaškem pokalu sta se pomerila Varaždin in Rijeka.

Kar 4500 gledalcev se je zbralo na stadionu v Varaždinu, kjer sta se v hrvaškem pokalu pomerila istoimenski drugoligaš in prvoligaš Rijeka. Tekma je bila dramatična, da bi lahko bila bolj, gostje z Reke so si zmago z 2:1 priigrali šele v zadnji minuti sodnikovega podaljška. Tedaj je po podaji s kota zadel Antonio Mirko Čolak in svojo ekipo popeljal v četrtfinale. Igor Bišćan se je tako rešil rdečice na obrazu, toda kljub vsemu je znova preživljal mučne trenutke. Armada je namreč vnovič bojkotirala tekmo svoje ekipe, več kot 100 navijačev Rijeke je z molkom vnovič protestiralo, ker je uprava namesto Matjaža Keka zaposlila bivšega nogometaša Dinama iz Zagreba.

Eden od osrednjih likov tekme je bil sicer tudi Leon Benko, prav tako nekdanji član Olimpije, ki je v prvem polčasu zabil edini gol za Varaždin. Benko, ki je bil kot član Rijeke celo najboljši strelec hrvaške lige, je reškega vratarja Simona Slugo premagal po bombi s prostega strela, toda to vseeno ni bilo dovolj za presenečenje.