Nova afera na UKC: to je podjetje, ki naj bi mu ...

Thomas naj bi vedel preveč Odkrito.si

Je pokojni Kingston vedel, kaj je narobe s Kate?

Kaaaaaj?! Dončić se je držal za glavo in smejal...

0 18.09.2018 12:49:15

NEVERJETNO! Na prvi tekmi po ustanovitvi kluba ZMLELE in PONIŽALE tekmice (VIDEO)

Komaj deset mesecev po ustanovitveni skupščini je ženska ekipa Benfice odigrala prvo tekmo. In takoj preplavila svetovni splet.

Potem ko so se pri lizbonski Benfici komaj novembra lani odločili, da bi imeli tudi žensko sekcijo, ustanovili klub, zbrali nekaj nadebudnih nogometašic in se prijavili v tekmovanje, si niso mislili, kaj bo prinesla prva tekma. Dekleta so v prvem krogu druge portugalske lige igrale proti klubu Ponte de Frielas in zmagale z izidom 28:0!?

Mrežo tekmic so prvič zatresle že v drugi minuti, ob koncu prvega polčasa pa je bilo že 16:0. Med strelke se je vpisalo devet različnih igralk, največ zadetkov (8) pa je dosegla Darlene de Souza.

Rezultat 28:0 je sicer tudi rekord portugalskega nogometa - tako ženskega kot tudi moškega. Doslej si je najvišjo zmago (21:0) lastila moška ekipa Sportinga - v pokalnem tekmovanju leta 1971.

Moška ekipa Benfice je svojim kolegicam čestital s parolo:"Skupaj smo močnejši".

Značke: benfica, ženske