02.09.2018 19:44:44

Deset minut pred koncem je bilo 0:1, potem pa ... SIMULTANKA Elekeja, ki je sam POTOPIL velikana (video)

vszi

Izjemna predstava nekdanjega nogometaša Olimpije.

Številni navijači Olimpije so slavili, ko je odšel v Izrael, toda očitno bi se zmajem lahko še kolcalo po Blessingu Elekeju. Nigerijec po selitvi v Švico namreč kaže vse boljše predstave, tokrat je bil veliki junak Luzerna. Slednji se je doma pomeril s švicarskim velikanom Grasshoppersom in ga premagal z 2:1, čeprav je bil še deset minut pred koncem rezultat 2:1 za goste iz Züricha, ki so bili že kar 27-krat državni prvaki. Toda potem je na sceno stopil prav Eleke, ki je v 84. minuti najprej izenačil rezultat, nato pa v 94. minuti, torej v izdihljajih tekme, še podal za zmagoviti zadetek.

Za Elekeja, ki je v Sloveniji igral tudi za Gorico, je bil to drugi ligaški gol na četrti tekmi, dvakrat se je med strelce vpisal tudi v pokalu, ko je na obračunu proti Glandu za dva zadetka potreboval zgolj 20 minut.