oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 11.08.2018 16:15:31

VAR ob debiju v prvi francoski ligi prinesel enajstmetrovko

V elitni francoski nogometni ligi je bila v petek odigrana prva tekma nove sezone, v kateri bo sodnikom pri spornih dogodkih na igrišču pomagala tehnologija VAR. Že ob debiju je VAR Marseillu prinesel enajstmetrovko, s pomočjo katere je moštvo slavilo visoko zmago 4:0 proti Toulousu. Dva gola je k zmagi prispeval Dimitri Payet.

Francoski nogometaš Payet je zaradi poškodbe izpustil svetovno prvenstvo v Rusiji, na katerem je bila sicer VAR tehnologija prvič uporabljena. Z njenimi prednostmi se je kapetan Marseilla seznanil že na prvi tekni ligue 1, ko je sodnik Ruddy Buquet po pregledu posnetka spremenil odločitev in namesto udarca iz kota v korist Marseilla dosodil enajstmetrovko.

Payet je sodnikovo odločitev izkoristil in dosegel še drugi gol na tekmi. Prvič je vratarja Toulousa Baptista Reyneta premagal tik pred polčasom. Tretji gol je dosegel Valere Germain v 89. minuti, v sodnikovem dodatku pa je končni rezultat 4:0 postavil Florent Thauvin.