Toda po zadnji preiskavi, ki jo za Uefo opravlja podjetje Octagon, dvomov o kršitvah ni več. Preiskava je namreč razkrila, da so številne sponzorske pogodbe 'preveč navite' glede na finančno situacijo v svetu in ob pregledu ostalih sponzorskih pogodb velikih klubov.
To posledično kaže na preveliko povezanost med podjetji, ki so namenile denar PSG-ju ter njihovo lastniško strukturo. Katarske povezave so enostavno prevelike, pogodbe pa prav tako, kar pomeni, da bo Uefa zmanjšala vrednost pogodb in razliko obravnavala kot kršitev finančnega fairplayja.
Po poročanju Financial Times je neimenovani vir dejal, da ni vprašanje, ali je PSG kršil pravila, ampak kako močno jih je kršil. "Veliko vprašanje je samo, ali bo Uefa dovolj hrabra, da implementira svoja pravila v primeru PSG-ja. Če ne pri Parižanih, je bolje, da se sploh ne trudijo pri finančnem fairplayju."
Uefa, kot poroča Financial Times, ne sme dajati izjav glede tekočih preiskav, več pa bo jasno po koncu finančnega obdobja sezone (konec junija), ko bo jasno, kakšno kazen si bo moštvo PSG-ja prislužilo.
Opcij je več, Francozi pa se najbolj bojijo tiste najbolj rigorozne, in sicer nenastopanja v ligi prvakov, ki so ji posvetili največ pozornosti. Glavna težava je seveda, kako prikazati Neymarjev nakup, da bi bil v skladu z zmožnostmi zapravljanja kluba, da bi se slednji držal finančnega fairplayja.