10.12.2017 12:45:33

KAKŠNA NEUMNOST! Kako lahko reprezentančni vratar naredi kaj takega? Ali je slep, ali kaj? (video)

V najboljši italijanski ligi je nekaj odličnih vratarjev, ampak tudi odlični čuvarji mreže kdaj pa kdaj naredijo veliko neumnost.

Na sobotnem srečanju med Cagliarijem in Sampdorijo v Serie A so gostje po prvem polčasu vodili z dvema zadetkoma razlike. V Italiji taka prednost ponavadi pomeni tudi zmago za moštvo, ki vodi, razen, če na sceno ne stopi vratar. In tokrat se je zgodilo ravno to. Vratar Sampdorie Emiliano Viviana (od leta 2010 je v reprezentanci Italije rezerva Buffonu) je v 56. minuti poskusil žogo poslati svojim igralcem na polovico Cagliarija. Videli boste, da je bil povsem sam in da bi lahko to naredil precej boljše kot je potem, saj je brcnil žogo tako slabo, da je zadel 15 metrov oddaljenega napadalca Cagliarija, Brazilca Deiega Fariasa. In zadel ga je tako natančno v glavo, da se je žoga od slednjega odbila naravnost v Vivianov gol. No, kakakor se potem rado zgodi, Cagliari je štiri minute po neumnosti Vivianija zadel še drugič in tekma se je končala z 2:2. Verjetno Viviani (hoteli so ga tudi pri Arsenalu) v noči na nedeljo ni najbolje spal.